Zavřít reklamu

Představení nových operačních systémů Applu máme již pěkných pár hodin zdárně za sebou a před sebou naopak zhruba čtvrt roku jejich intenzivního beta testování, které nejprve započnou vývojáři a poté se k nim připojí i veřejní beta testeři. Právě při těchto beta testech se daří objevovat další a další novinky, kterými se Apple na pódiu v San Jose nepochlubil. Jednou z nich je i možnost automatického přepínání mezi světlým a tmavým režimem v macOS 10.15 Catalina. 

Možnost zvolit si automatické přepínání mezi světlým a tmavým režimem naleznete v Předvolbách systému a sekci Obecné, kde tato možnost přibyla vedle stávající Světlý a Tmavý vzhled. Po aktivaci automatického vzhledu bude váš Mac přes den světlý a v noci tmavý.

Automatické změny vzhledu se vážou k nastavení funkce Night Shift, která posouvá po setmění barvy na displeji do teplejší oblasti barevného spektra, aby se vám v noci lépe spalo. Měnění vzhledu si tak můžete nastavit tak, že se vždy automaticky změní, jakmile Mac zaregistruje soumrak a úsvit, nebo přesné časové hodnoty. Poměrně zvláštní však je, že z nastavení vzhledu nemáte možnost “prokliknout” se přímo k Night Shiftu, což by uživatelský komfort značně usnadnilo. V současné době jej tak musíte hledat v Předvolbách systému, což může být pro méně zkušené jablíčkáře oříšek. Night Shift se totiž skrývá v sekci Vestavěný monitor. 

Pokud byste si macOS 10.15 Catalina chtěli vyzkoušet, můžete se zapojit do vývojářského beta testování. Návod jak na to si můžete přečíst zde. 

Související články

Dnes nejčtenější