Zavřít reklamu

Teprve před pár dny jste se na našem magazínu mohli dočíst o tom, že Apple vydal nový iPod touch. Ačkoliv se jedná o zcela nesmyslný tah ze strany jablečné společnosti, kdysi známý iPod si ve výsledku ani natolik nepolepšil. Redaktoři z magazínu AppleInsider se totiž rozhodli provést benchmarkové testy, které jsou na dnešní poměry skutečně slabé.

Nový iPod touch (AppleInsider):

Nový iPod touch sedmé generace v současné době disponuje operačním systémem iOS 12.3 a oproti svému předchůdci nabídne lepší procesor, konkrétně tedy Apple A10, a možnost úložiště o velikosti až 256 GB. Tato vylepšení pravděpodobně přišla pouze z jediného důvodu, a to aby si iPod v budoucnu poradil s novějšími verzemi operačního systému iOS. iPod touch tedy v současné době disponuje stejným procesorem, který nabídne například iPhone 7, avšak na tento jablečný telefon výsledky stále nemá. Přestože u iPodu touch není nikde napsáno, kolik nabízí operační paměti RAM, taktéž se dá očekávat, že se bude jednat buďto o stejné, nebo velmi podobné číslo, jakým se pyšní právě zmiňovaný iPhone – 2 GB. Pro benchmarkové testy byla využita aplikace Geekbench, kde iPod touch v jednojádrovém testu získal 2 504 bodů a ve vícejádrovém testu 4 696 bodů. Na druhé straně iPhone 7, který pravděpodobně disponuje stejnými „vnitřnostmi,“ získal 3 410 a 5 744 bodů.

K čemu je však v dnešní době stále iPod touch dobrý je otázkou. Dříve se jednalo o perfektní zařízení, na kterém si mohly například hrát děti, avšak dnes se svým 4″ displejem se tohle již říct nedá – obzvláště, když se podíváme na konkurenci.

Související články

Dnes nejčtenější