Zavřít reklamu

Mapy z dílny Applu se dají i po několika letech od jejich vydání označit za jeden z největších přešlapů v novodobé historii společností, který se snaží hasit dodnes. Jejich kvalita se totiž s konkurencí v minulosti vůbec nedala porovnávat a ani dnes nejsou mezi jablíčkáři zrovna dvakrát oblíbené. To by však rád Apple všemi dostupnými prostředky změnil.

Zřejmě nejdůležitějším prostředkem pro vylepšení Map jsou od roku 2015 pro Apple jeho automobily opatřené speciálními senzory a kamerami, které detailně mapují vybrané státy a daty, které posbírají, následně Apple vylepšuje své mapy. Ty jsou poté daleko detailnější a pro užívání tím pádem přívětivější. Tyto vozy doposud brázdily “jen” Velkou Británii, Irsko, Itálii, Francii, Španělsko, Švédsko, Slovinsko, Portugalsko, Chorvatsko, Japonsko, Andorru a Portoriko, přičemž včera Apple oznámil, že od tohoto měsíce až do listopadu budou brázdit i silnice Kanady. Do jakých zemí zamíří poté však už cupertinský gigant neprozradil. 

Velké plány?

Přestože se Apple Mapy velké popularitě zrovna netěší, Apple nad nimi rozhodně hůl neláme. V uplynulých měsících jsme totiž mohli vidět poměrně velké množství různých patentů, které by mohly právě Mapy slušně vylepšit. Většina těchto patentů pojednává především o využití rozšířené reality k navigaci či Map ve spojení s chytrými brýlemi, na kterých podle mnoha indícií Apple potají pracuje. Jejich představení je ale zatím stále ve hvězdách. 

apple-maps-fb

Související články

Dnes nejčtenější