Zavřít reklamu

Apple Maps se dají bezesporu označit za jeden z největších přešlapů Applu posledních let. Zatímco nyní jsou již vcelku použitelné, při jejich vydání v roce 2012 byly v naprosto katastrofálním stavu, za který se dokonce uživatelům šéf Applu Tim Cook omlouval. Neštěstí Applu však přineslo štěstí jiným společnostem v čele s navigací Waze. 

O období kolem let 2012 až 2013 se rozpovídal v rozhovoru pro Business Insideru šéf společnosti, Noam Bardin. Ten se netajil tím, že za úspěch služby, v jejímž čele stojí, vděčí z velké části i Applu a jeho neúspěchu s mapami. Proč? Odpověď je jednoduchá. Když si Apple v čele s Timem Cookem sypali popel na hlavu, uživatelům dokonce radili, aby místo Apple Maps využívali jiné alternativy, mezi které již tehdy řadili právě Waze. 

Apple Maps jsou dostupné i na Apple Watch: 

Společnost Waze je Applu dokonce natolik vděčná, že každoročně oslavuje “Tim Cook Day”, který připadá na 19. září. Právě v tento den totiž spatřily Apple Maps v roce 2012 světlo světa a de facto tak odstartovaly zlatou éru Waze. 

Přestože se Apple nyní snaží své mapy vylepšit, seč mu síly stačí, na konkurenci stále značně ztrácí a to především mimo území USA. Ale kdo ví. Třeba nás brzy překvapí updatem, který většinu rozdílů smaže. Zatím se to však spíše zdá jako zbožné přání. 

waze-ceo-apple1

Dnes nejčtenější

.