Zavřít reklamu

Do představení iOS 13 zbývá již méně než týden a natěšenost všech věrných fanoušků Applu graduje. Tu nyní ještě více rozdmýchal vývojář Guilherme Rambo, kterému se podařilo od svých zdrojů pracujících přímo v Applu na vývojářských pozicích, získat několik screenshotů z chystaného systému, které potvrzují hned několik zajímavých věcí. Všechny si je můžete prohlédnout v galerii pod tímto odstavcem. 

Zdroj screenshotů – 9to5mac:

Screenshoty testovacího iPhonu potvrzují jedno z nejočekávanějších vylepšení posledních let – Dark Mode. Ten bude podle zdrojů možné aktivovat jak v Nastavení, tak i přímo v Ovládacím centru podobě jako například režim Nerušit. Po jeho aktivaci jsou světlé prvky systému přebarveny do tmavých až černých odstínů, které jsou jednak příjemné na oči, ale v případě OLED displejů i šetří baterii. Díky Dark Modu bychom se teoreticky mohli dočkat i několika nových tapet, které by mu byly uzpůsobeny. Poměrně zajímavé je, že Dark Mode se neprojeví jen v systému, ale i na podbarvení Docku s aplikacemi, které je při jeho aktivaci o trochu tmavší než je obvyklé. 

Poměrně velkého přepracování se dočká i rozhraní pro úpravu screenshotů, které bude nově nabízet vícero nástrojů pro úpravu a na pozadí editoru bude vidět rozostřená plocha iPhonu a nikoliv jen šedá barva, jako je tomu nyní. Toto řešení působí alespoň na první pohled skutečně hezky a daleko přirozeněji než to z iOS 12. Stejného řešení se samozřejmě dočkáme i u iPadů, které budou zřejmě nabízet navíc i rychlý přístup ke správě souborů. iPady se pak dočkají alespoň podle screenshotů výrazného přepracování Připomínek, které se od nynějšího designu vzdálí na míle daleko. 

Prohlédnout si konečně můžeme i novou aplikaci “Find My” nebo chcete-li “Najít moje”, která by v sobě měla slučovat nynější Najít iPhone a Najít přítele spolu s několika novými funkcemi. Po jejím spuštění byste měli před sebou vidět mapu s malými okny v rohu, která budou obsahovat vaší rodinu, přátele a zařízení, která byla dříve právě přes Najít iPhone dohledatelná. Designově je ikona velmi podobná té, kterou Apple nyní využívá u svého Najít iPhone.

Z prvních screenshotů tedy iOS 13 nevypadá vůbec špatně. Daleko lepší představu si však o něm uděláme až příští pondělí večer po jeho představení na úvodní Keynote WWDC. Po ní kalifornský gigant uvolní i první vývojářské beta verze, čímž zahájí zhruba tříměsíční testování, které vyvrcholí krátce po představení iPhonů pro letošní rok. My vás samozřejmě celou WWDC detailně provedeme a systémy poctivě otestujeme. Pokud vás tedy jablečné novinky zajímají, rozhodně nás v následujících dnech nepřestávejte číst. 

Související články

Dnes nejčtenější