Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na Note 9 mi to normálně funguje BEZ problémů… stačí nadefinovat že třeba YouTube bude hrát z interních repráků. TIDAL nebo Spotify na BT repráku a pod. Asi nemusím čekat na dokonalost od Applu (rozuměj stále jen omezený a obstarožní AAC 230kbps BT kodek, já raději 1 MB/s beztrátový LDAC, nežiju v roce 2013) :D

  Ve skutecnosti apple pouziva max. 264kbps AAC…
  Obstaroznim bych nazval spis SBC
  A vzhledem k tomu, ze pouzivate BT repraky, velice pochybuji o vasem hi-fi netopyrim sluchu.

  Tak u BT repráku je to zrovna samosebou fuk, ale tím BT zařízením můžou být v mém případě HiFI BT sluchadla od Sony s LDAC podporou, tam už je rozdíl u dobrého zdroje mezi AAC a LDAC znát, věřte mi :)

  Osobne myslim, ze na mobilni BT reseni bohate staci AAC ktere Apple nabizi.
  Pokud je nekdo vylozeny hifista, tak da ruce od bezdratu pryc a resi vse po kabelu a v trosku jinem levelu nez jsou zrovna Sony ;-)

  Tady se muzete kouknout clanek ohledne LDAC. Jestli mate ony Sony, ktere jsou zmineny, coz predpokladam, ze mate a padaji na 660 nebo 330kbps aby nedochazelo ke ztrate packetu, tak je to jen hezke placebo :)

  https://www.soundguys.com/ldac-ultimate-bluetooth-guide-20026/

  Vlastnim WI-1000X a jsem s AAC naprosto spokojen. Na domaci poslech bych vazne volil neco uplne jineho, kde by mi ani nevadilo spojeni kabelem :)

  Ale tak já určitě netvrdim že Sony WH-1000XM3 jsou vrcholem HiFi poslechu, ale v dané kategorii (přenosná sluchadla s aktivním potlačením hluku k mobilu nebo čemukoliv přenosnému) jsou na špičce. Doma mám taky trochu jiné řešení na takový ten domácí zážitkový poslech, ale i v práci nebo terénu chci vytáhnout z dnešních technologií co nejvíce a i v téhle kombinaci osobně poznám na referenčních skladbách nárust detailu a čistoty skladeb když je streamuju třeba přes Spotify a pak teba z Tidalu MQA/Hi-Fi nebo hi-res FLAC souboru, vše při použití LDAC. Třeba remasterovaný Pink Floid, nebo soundtracky, tam je to slyšet dost. V terénu mám nastaveno „upřednostnit stabilní spojení“ ale když jsem víc v klidu, tak si vynutím „zachovat max kvalitu“ a tam už to tvrdošíjně stabilita nestabilita pere to mega za sekundu. On se snad Apple časem taky nakope do zadku a nabídne svým zákazníkům nějaký nový BT kodek nebo LDAC, když už se zbavili jacka a stále si žádají premiové ceny, ale nejlepší co z nich vytáhnete je ono AAC. Android to nepodporuje taky buhví jak dlouho, tušim od verze 8 a to bylo ještě nutno aktivovat ve výjojařském menu, ale díky bohu už to tam je.

  Já jsem se z článku dozvěděl hlavně to, že to Apple zařízení neumí. Ani jsem to netušil, protože tento způsob použití (BT handsfree pro hovory a BT do rádia pro hudbu) používám už řadu let – v nastavení BT na androidu je jasně dané co na kterém zařízení chci používat.

Vložte vlastní komentář

celý text