Zavřít reklamu

Valve musí v poslední době bojovat na všech frontách. Nejvíce mu zatápí společnost Epic Games se svým obchodem s digitálními hrami, který se tak stal velkým konkurentem Steamu. Dalším problémem je pro Valve také populární Discord, který se stává pro mnoho uživatelů nejpoužívanějším nástrojem pro chatování a prohlížení různých diskuzí a témat o dané hře, studiu, osobě a podobně. Steam se tak snaží vylepšovat svoje chatovací funkce a pomoci má i nová aplikace Steam Chat.

Tu Valve právě vydalo pro zařízení s operačními systémy iOS a Android a stáhnout si ji tak můžete už nyní. Nabízí poměrně dost zajímavých funkcí, ale jedna zásadní bohužel chybí. Tou je hlasový voice chat, který by jistě uvítalo opravdu velké množství hráčů, kteří hrají jakoukoliv kooperační či online hru se svými kamarády. Valve však na přidání funkce nyní pracuje a v budoucnu bychom se ji měli dočkat.

V aplikaci Steam Chat najdete samozřejmě váš seznam přátel, u kterých vidíte, jakou hru právě hrají. Samotný chat mezi uživateli disponuje i možností zasílat videa, tweety, GIFy, emotikony a mnoho dalšího. Dále Valve zmiňuje ještě možnost přidávat si nové přátele skrze aplikaci, což bereme spíše jako samozřejmost, stejně jako notifikace.

Valve tak vydává už druhou aplikaci během pár dní. Tou první byl dlouho očekávaný Steam Link, pomocí kterého si hráči mohou užívat hry ze své knihovny na displeji svého iPhonu a iPadu, případně na televizi skrze Apple TV. Popisu této aplikace jsme se věnovali v samostatném článku.

[appbox appstore id1434890245]

Související články

Dnes nejčtenější