Zavřít reklamu

Kdo si počká, ten se dočká. A hráči nyní mohou slavit, protože dochází k opravdu velké události. Valve se po dlouhých měsících dohodlo s Applem a vydává aplikaci Steam Link pro iOS zařízení a Apple TV. To znamená, že si nyní na svých iPhonech, iPadech a Apple TV můžeme zahrát jakoukoliv hru z naší knihovny na Steamu.

Steam Link je dostupný už několik let pro PC, Android i některé chytré televize, ale jablíčkáři museli stále čekat. Nyní stačí z App Storu stáhnout stejnojmennou aplikaci a po krátkém nastavení si užívat hry ze Steamu. Pro hraní je samozřejmě nutné mít spuštěného klienta Steam na počítači či Macu, který je připojen na stejné síti jako iPhone, iPad či Apple TV. Během prvního připojení budete nejspíše vyzváni k instalaci určitých doplňků desktopové aplikace, což zabere pouze pár minut.

Poté klepnutím na Začít hrát v iOS appce přejdete do seznamu vašich nainstalovaných her. Stačí si vybrat a začít hrát. Kvalita obrazu a rychlost odezvy závisí na kvalitě vaší domácí sítě a samozřejmě v případě připojení zdrojového počítače ethernetovým kabelem k routeru namísto využití WiFi kvalitu výrazně zvýší. Zajímavé je, že po připojení se aplikace Steam Link chová vlastně jako jednoduché sdílení plochy, protože není problém se dostat i na další obrazovku Macu, pracovat v Safari či kdekoliv jinde v macos.

Jak můžete vidět v galerii, celá aplikace je kompletně v češtině, což jistě potěší mnoho uživatelů. K iPhonu, iPadu a Apple TV můžete připojit i jakýkoliv kompatibilní ovladač a hrát s jeho pomocí. Ve většině případů to je jistě lepší varianta, než využití dotykového ovládání přímo na displeji iOS zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější