Zavřít reklamu

Společně s iOS 12.3 jsme konečně dostali možnost si do našich iOS zařízení stáhnout novou aplikaci Apple TV. S touto novou aplikací můžete sledovat ty nejlepší filmy současnosti – a samozřejmě nejen ty. K dispozici je více, než sto tisíc různých titulů, kdy každý z nich si můžete buď zapůjčit, anebo koupit. Nepředbíhejme ale zbytečně a pojďme se společně v rámci tohoto článku podívat, co všechno se v této nové aplikaci nachází, jaké jsou její možnosti, a co všechno umí.

Nová aplikace TV v iOS:

Pojďme si prvně připomenout, jakým způsobem shrnul novou aplikaci Apple TV samotný Apple. Jak už jsem v úvodu zmínil, tak aplikace Apple TV přišla s novou verzí operačního systému iOS 12.3, která vyšla teprve včera. V poznámkách k aktualizaci se konkrétně nachází tyto body:

  • Design aplikace Apple TV byl zcela přepracován s důrazem na sbírky, které sestavují odborní redaktoři, a na osobní doporučení
  • Předplatné stanic Apple TV lze sdílet až se šesti členy rodiny bez jakýchkoli nových aplikací, účtů či hesel
  • V aplikaci Apple TV si lze koupit nebo půjčit nově uváděné filmy včetně kompletního katalogu s více než 100 000 filmy a největšího výběru titulů v 4K HDR
  • Aplikace Apple TV nyní dokáže inteligentně navrhovat přehrávání na Apple TV a televizorech s podporou AirPlay 2 v okolí podle toho, které zařízení budete pravděpodobně chtít použít

První spuštění aplikace

Po prvním spuštění aplikace se vám bude zdát, že už jste někdy takovou podobnou aplikaci určitě viděli. Pocit je to však naprosto správný, jelikož přepracovaný design vám může velmi připomínat mobilní App Store. Na hlavní straně, která dostala název Přehrát, se nachází všechny filmy, které vám doporučuje sám Apple. Nesmí chybět například sekce Na co se podívat, kde se nachází takové filmy, které byste si neměli nechat ujít. Poté zde naleznete Nové a zajímavé filmy a nesmí chybět také Nejlepší filmy. Také zde najdete speciální nabídky, ve kterých si můžete zapůjčit filmy za skvělé ceny. Sekcí je zde opravdu požehnaně a když zrovna nevíte, jaký film si pustit, tak věřím, že právě zde najdete možnou formu inspirace.

Vaše knihovna

Pokud se ve spodním menu přesunete do sekce Knihovna, tak se vám zobrazí všechny tituly, které jste si v rámci aplikaci zapůjčili, anebo zakoupili. Pokud se rozhodnete o zapůjčení nějakého filmu, máte přesně 30 dnů na to, abyste si jej z Knihovny pustili. V případě, že film jednou pustíte, tak máte 48 hodin na to, abyste jej v případě pauzy dokoukali. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro zakoupení filmu, tak vám v knihovně zůstane navždy. Vy si jej tak můžete pouštět třeba třikrát denně, a to bez jakéhokoliv omezení. Tato možnost je ale dle očekávání dražší, než pouhé vypůjčení.

Hledání mezi více než 100 tisíci tituly

V kolonce Hledat si samozřejmě můžete sami vyhledat film, který chcete. Tuto možnost využijete tehdy, kdy máte přesně jasno, na který film se dnes chcete podívat. Pokud jste například dostali nějaký tip od kamaráda, anebo jste si na internetu všimli nějakého filmu, který vás zaujal, tak ho najdete právě zde. Samozřejmě vám s výběrem i zde pomohou návrhy v podobě tzv. Trendových filmů.

Získání filmu a personalizace

Pokud se rozhodnete pro nějaký film, který vás zaujal, tak si jej můžete jednoduše zakoupit, anebo vypůjčit. Tyto možnosti získáte po rozkliknutí vašeho filmu. Samozřejmě si po rozkliknutí můžete o filmu přečíst stručný děj a nesmí chybět také upoutávky ve formě videí. Pokud se vám váš vybraný film po zhlédnutí zalíbil, tak si můžete zobrazit další filmy, které s ním souvisí. K dispozici jsou samozřejmě také další informace o filmu, například v podobě herců, kdy byl film vydán, anebo jak dlouho trvá. Důležitá je v tomto případě také personalizace. Pokud si nějaký film vypůjčíte či zakoupíte, tak si to aplikace pamatuje a bude vám na hlavní straně nabízet takové filmy, které by se vám mohly líbit.

Na úplný závěr jen dodám, že aplikaci Apple TV můžete jednoduše stáhnout přímo v App Storu. Jen si dejte pozor, abyste doopravdy stáhli správnou aplikaci od vývojáře Apple. Jak se nová aplikace Apple TV líbí vám? Už jste ji také vyzkoušeli, popřípadě už ji využíváte? Dejte nám všechny vaše poznatky vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější