Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co se i přes zákaz Applu proletěl nad Apple Parkem dron, aby tento skvostný areál po dlouhé době opět světu ukázal z ptačí perspektivy. Kromě krásných budov a bujné flóry v jejich okolí však dron odhalil i velké oblouky zbarvené do barev duhy, které Apple vztyčil uvnitř prstence hlavního kampusu. Právě ten vyvolal mezi fanoušky Applu největší diskuze. Nikdo totiž zprvu nevěděl, proč se k jeho vytvoření Apple rozhodl. I to je už však jasné. 

Běžný smrtelník se do hlavního kampusu Apple Parku nedostane. Prohlédnout si jej tak můžete maximálně prostřednictvím fotek:

Záhadu duhových oblouků rozluštil jako první portál Cult of Mac, kterému se podařilo získat kopii interních dokumentů Applu, které měly být určeny pouze pro zaměstnance. Podle nich je oblouk vytvořen kvůli nadcházející zaměstnanecké akci, která se bude konat v Apple Parku 17. května a její hlavní účel je formální otevření nového sídla Applu a připomenutí si Steva Jobse, který je jeho duchovním otcem. 

Výše zmíněnému portálu se též podařily získat slova šéfdesignéra Applu Jonyho Iva, který možná trochu nečekaně na oblouku spolu se svým týmem pracoval. Ten prozradil kromě toho, že práce na obloucích trvaly měsíce, například i to, že jejich hlavní část je tvořena třiceti obřími unikátně obrobenými díly. Celá konstrukce včetně kovové kostry je pak tvořena asi 25 tisíci díly. Vše je samozřejmě poměrně jednoduše složitelné i rozložitelné, takže oblouky není problém používat i na jiných místech Apple Parku, potažmo světa. 

Cílem Iveho a jeho týmu mělo být podle jeho slov vytvořit scénu, která měla být okamžitě rozpoznatelná jako Apple Stage. A jelikož je duha s Applem již řadu let spojována ať už kvůli duhovému logu z jeho začátků či podpoře LGBT, byla zvolena právě ona. Duha je podle Iva také pozitivním a radostným vyjádřením některých hodnot Applu. Oblouky pak připomínají tvar Apple Parku. 

Jak přesně bude zaměstnanecká akce Applu 17. května probíhat není v tuto chvíli bohužel známo. Podle zdrojů portálu MacRumors by však měl na akci dorazit minimálně jeden velmi známý umělec. Na jeho jméno si však budeme muset zřejmě ještě pár dní počkat. Překvapení to totiž podle všeho má být i pro samotné zaměstnance. Snad se tedy později dočkáme alespoň fotek a videí ze samotné akce. 

Související články

Dnes nejčtenější