Zavřít reklamu

Je tomu jen pár týdnů, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že se Apple chystá rozdělit iTunes na macOS na několik samostatných aplikací, přičemž některé z nich by měly vycházet z aplikací na iOS. Mezi tyto aplikace se měla řadit i Hudba, což však podle čerstvých informací nakonec neplatí. Zdroje vývojáře Guilherma Ramba totiž před malou chvíli prozradily, že bude tato aplikace vycházet z iTunes. 

Takto to vypadalo, když Apple představoval macOS 10.15:

O designu samotné aplikace zdroje bohužel neprozradily nic. Tvrdí však, že se v nové Hudbě objeví spousta pokročilých funkcí, na které jsou uživatelé zvyklí právě z iTunes, takže by měl být přechod z něj právě na samostatnou Hudbu o to hladší. Dočkat bychom se měli například chytrého seznamu skladeb či pokročilé správy knihoven, ale také samozřejmě možnosti synchronizace s iOS zařízeními či dokonce možnosti vypalování dat na disky. 

Těžko v tuto chvíli říci, co přesně Apple plánuje s aplikací iTunes do budoucna, když jí “očeše” o její nejdůležitější části. Objevují se však názory, že nechá tuto aplikaci dostupnou ke stažení pro uživatele, kteří nebudou chtít na novinky přecházet či budou potřebovat určité specifické funkce, které nové verze nenabídnou. 

Novinek čekejte požehnaně 

Nebudou to samozřejmě jen nové aplikace, které se v macOS 10.15 objeví. Podle dostupných informací totiž Apple chystá například i možnost zrcadlit obraz Macu na obrazovku iPadu, což bude z části zajišťovat právě macOS a z části iOS. Spekuluje se ale i nad výrazným vylepšením pro Siri či možností na Macu přes Apple Watch autorizovat například platby přes Apple Pay či podobné věci. Na odhalení všech novinek si však budeme muset počkat – konkrétně do prvního červnového pondělí, kdy v San Jose proběhne tradiční vývojářská konference WWDC. 

Související články

Dnes nejčtenější