Zavřít reklamu

Agentura Bloomberg dnes zveřejnila nové zprávy o novinkách v budoucích operačních systémech. Již za necelý měsíc se na WWDC 2019 dočkáme nových operačních systémů iOS 13, macOS 10.15, a také nesmíme zapomenou na watchOS 6 pro jablečné hodinky. I watchOS se dočká ve své nové verzi s pořadovým číslem 6 skvělých novinek. Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit. Nových funkcí je opravdu požehnaně.

Podívejte se, jak by mohl vypadat nový watchOS 6 na Apple Watch:

App Store a integrace aplikací

Jablečné hodinky by se měly dočkat svého vlastního App Storu, který by měl být integrovaný přímo v hodinkách. To znamená, že uživatelé už nebudou muset aplikace pro Apple Watch stahovat z iPhonu. Nově budete moci aplikace stahovat přímo z hodinek, čímž se Apple Watch stanou ještě více nezávislými. Dále se dočkáme aplikace Diktafon, kterou už můžeme znát z iPhonu nebo z Macu. Taktéž se dočkáme aplikace Apple Books, pomocí které budeme schopni poslouchat audioknihy, a také aplikace Kalkulačka. Pro nahrávání záznamu zvuku už tedy nebudete odkázáni pouze na telefon, či počítač. Poslední novinkou z tohoto soudku je synchronizace samolepek Animoji a Memoji z iPhonu. Na příchozí zprávy tak budete schopni odpovídat i samolepkami.

Nové zdravotní aplikace

Na Apple Watch by měly dále dorazit dvě nové aplikace, které se budou starat o vaše zdraví. První z nich dostane název Dávka (anglicky Dose). Hlavním cílem této aplikace bude připomínání uživateli, aby si nezapomněl vzít denní dávku svých léků. Ženy poté určitě ocení novou aplikaci Cykly. Jak už název napovídá, tak pomocí aplikace Cykly budou ženy schopny sledovat své menstruační cykly, budou dostávat upozornění před periodou, apod.

Nové komplikace a ciferníky

V nové verzi watchOS samozřejmě také nesmí chybět sbírka nových komplikací a ciferníků. V seznamu komplikací se nově objeví možnosti pro ovládání audio knih a dále možnost sledující stav baterie vašich naslouchátek. Nesmíme také zapomenout na novou komplikaci, která bude zobrazovat úroveň okolního ruchu, další komplikace poté bude zobrazovat údaje o dešti.

V případě ciferníků bychom se měli dočkat nového ciferníku s názvem Přechod. Uživatel si při použití tohoto ciferníku nastaví barvy, které budou využity pro efekt přechodu. Dále se dočkáme dvou Extra velkých ciferníků, které budou zobrazovat velké číslice v různých fontech. I uživatelé klasických ciferníků si přijdou na své – pro ty byl vytvořen nový ciferník California, který kombinuje arabská čísla s římskými. Dále se dočkáme přepracovaného Solárního ciferníku, a také ciferníku Infograf.

Všechny novinky, funkce a aplikace, které se v operačním systému watchOS 6 objeví, budou oficiálně představeny už 3. června v rámci konference WWDC 2019. Jak o sobě navíc sama společnost Apple říká, tak vždy má nějaké eso v rukávu. Kdo ví, možná se dočkáme nějakých dalších převratných funkcí, o kterých nemusíme mít ani páru.

Související články

Dnes nejčtenější