Zavřít reklamu

Pokud jablečné hodinky vlastníte delší dobu, tak jste určitě postřehli, že na ně existovala oficiální aplikace od Instagramu. Pomocí této aplikace jste si mohli jednoduše „sjíždět“ instagramovou zeď přímo na zápěstí vaší ruky. Bohužel, aplikace Instagram se z Apple Watch vytratila. Mnoho uživatelů si na tento krok stěžovalo, ale jak se říká „sejde z očí, sejde z mysli“. Tak stejně sešla z mysli i instagramová aplikace a uživatelé její absenci po nějaké době řešit přestali. Nyní se však objevila nová aplikace, která sice není z dílny Instagramu, ale můžete si s její pomocí opět začít prohlížet vaši instagramovou zeď.

Aplikace se nazývá Lens a jak už jsem výše zmínil, jedná se o neoficiální alternativu. Pomocí této aplikace sice na Instagram nemůžete vkládat fotografie, ani spouštět živé přenosy, avšak naprosto dokonale můžete procházet svoji zeď a sledovat, co vaši sledující zrovna přidali – a nejen to. Vše, co pro aktivaci aplikace musíte udělat je, abyste si ji stáhli z App Storu, a poté se přihlásili na vašem iPhonu. Po těchto krocích už bude aplikace aktivní i na Apple Watch.

[appbox appstore 1453244843]

Mezi veškeré funkce, které můžete provádět, patří tedy prohlížení zdi a lajkování či komentování fotografií. Prohlížení fotografií sice není na malých displejích úplně ideální, avšak pokud vlastníte nejnovější Apple Watch Series 4, tak už to není tak hrozné. Navigace v aplikaci je rozdělena sedm sekcí, konkrétně na Home, Stories, Activity, Explore, Messages, Profile a Search.

Sekce Home je jednoduše určena pro zobrazování příspěvků od uživatelů, které sledujete. Jednoduše řečeno se jedná o obrazovku, která se zobrazí, když spustíte Instagram například na vašem iPhonu. Zde můžete všechny příspěvky lajkovat a v plné verzi také komentovat. Ve verzi zdarma si ještě v sekci Activity můžete zobrazit, kdo vám například na fotografii zanechal like, anebo okomentoval váš příspěvek. Další možnosti v menu jsou k dispozici za příplatek.

Pokud se rozhodnete zakoupit si plnou verzi aplikace za 1,99 dolarů, tak se vám odemknou další možnosti. V sekci Explore poté můžete objevovat další uživatele a příspěvky. Messages slouží k zobrazování zpráv, a pokud si chcete zobrazit váš profil s příspěvky, tak stačí kliknout na možnost Profile. Zkrátka a jednoduše, Lens je doopravdy plnohodnotná aplikace, která dokáže perfektně zobrazit Instagram a všechny jeho funkce přímo na zápěstí vaší ruky. Rozhodně doporučuji zakoupení plné verze, jelikož tato aplikace je dle mého názoru opravdu parádní a za cenu jedné kávy doopravdy není co řešit.

Související články

Dnes nejčtenější