Zavřít reklamu

Že jsou iPhony drahé není žádným tajemstvím. Jejich ceny navíc v posledních letech poměrně výrazně stoupají, kvůli čemuž si jejich pořízení mnozí uživatelé rozmýšlí o poznání déle, než tomu mohlo být v minulosti. Není se tak čemu divit, že když se některým z nich naskytne možnost získat je výrazně levněji či dokonce zdarma, mnohdy neváhají. Pokud jste však osobou veřejně činnou, tedy třeba politikem, může se vám tento tah krutě nevyplatit. Své by o tom mohl nyní vyprávět zastupitel Prahy 6 za Piráty a člen dozorčí rady Prahou vlastněné společnosti Trade Centre Praha, starající se o správu a obchodní využití nemovitostí, Vladimír Šraier. 

iPhone XS Max:

Pirát se rozhodl na začátku letošního dubna využít jedné z výhod, které může čerpat díky svému působení v dozorčí radě Trade Centre Praha. Konkrétně si zažádal o nový smartphone, na který mají členové dozorčí rady nárok. Problém je však v tom, že jej jednak členové rady nevyužívají a vystačí si s telefony svými, ale také v tom, že Šraier rozhodně netroškařil a “poručil” si rovnou iPhone XS Max s kapacitou 256 GB, za který si Apple účtuje 37 490 korun. Ten sice dostal, avšak i s nechtěným bonusem – pozorností médií. Ta si totiž samozřejmě jeho netradičního požadavku všimla a začala o něm informovat. Pozornost médií se však Pirátovi nelíbí a telefonu se snaží zbavit, což potvrdil před pár dny i MF DNES slovy: “Na telefon mají nárok všichni členové dozorčí rady. Tato objednávka ale byla chyba a omlouvám se za to.” Na Facebooku pak měl uvést, že vše finančně napraví – požádal totiž již o odkup a vše zaplatil. Ani to však nejde dle portálu iDnes tak úplně podle plánu. Na účet Trade Centre Praha totiž dorazily peníze bez jakékoliv fakturace, takže mu je společnost poslala obratem zpět. Problém se tak bude muset dořešit až tento týden a to přímo na dozorčí radě, které je Šraier sám členem. 

Celá záležitost však není úsměvná jen kvůli tomu, že se Šraier rozhodl jakožto jediný ze členů dozorčí rady nárok na telefon využít (a to skutečně maximálně), ale proto, že je podle webových stránek Pirátů členem protikorupčního Klubu Transparency International a v zastupitelstvu má kritizovat především neprofesionální rozhodování o veřejných investicích a tajnůstkářství ohledně městské firmy SNEO. Podobného počínání by se tedy už z principu dopouštět neměl, což však už nyní ví moc dobře sám. Za chyby se ale holt platí, byť je tak ani všichni vnímat nemusí. 

Související články

Dnes nejčtenější