Zavřít reklamu

AirPods nedávno oslavily svou druhou generaci a podle dostupných spekulací bychom se již brzy měli dočkat generace třetí. Tento článek však nebude pojednávat o spekulacích a dostupných informacích, které se týkají nových AirPods. Pokud jablečná sluchátka vlastníte a vlastníte zároveň také Apple Watch, tak určitě víte o funkci, pomocí které si můžete nahrát hudbu právě do hodinek. AirPods poté můžete jednoduše s jablečnými hodinkami propojit. Pokud se tedy rozhodnete jít ven s hudbou v uších, nemusíte s sebou zbytečně tahat iPhone. Po delším používání by vás možná mohlo zajímat, jak jsou na tom AirPods s baterií. Věděli jste, že stav baterie AirPods lze zjistit jednoduše přímo v Apple Watch? Pokud ne, tak si v dnešním návodu ukážeme, jak na to.

Jak na Apple Watch zjistit stav baterie AirPods

Abyste si mohli zobrazit stav baterie AirPods, musíte splnit jednu podmínku – sluchátka musí být připojena k jednomu z vašich zařízení. Osobně jsem AirPods vyzkoušel připojit k MacBooku, iPhonu a samozřejmě k Apple Watch a ve všech těchto případech se mi na jablečných hodinkách stav baterie zobrazil. Pokud jste tedy jedinou podmínku splnili, tak vám nezbývá nic jiného, než se přesunout do rozhraní pro zobrazení baterie. Odemkněte tedy vaše Apple Watch a přepněte se na úvodní obrazovku. Zde poté pomocí gesta přejetí zdola nahoru vyvolejte Ovládací centrum a najděte obdélník, který zobrazuje stav baterie vašich hodinek. Poté na tento obdélník stačí kliknout. Zobrazí se stav baterie a možnost aktivace rezervy. Níže už se poté nachází stav energie v baterii vašich AirPods a samozřejmě také stav baterie nabíjecího pouzdra.

Takto jednoduše si můžete zobrazit stav vašich AirPods například i tehdy, kdy se rozhodnete si vyběhnout někam ven bez iPhonu. Osobně vlastním AirPods i Apple Watch přes půl roku a o této funkci jsem neměl ani nejmenší tušení. Jde vidět, že uvnitř operačních systémů se stále nachází plno skrytých funkcí. Troufám si tvrdit, že čas od času se každý z nás střetne s novou funkcí, o které neměl ani tušení.

Související články

Dnes nejčtenější