Zavřít reklamu

Dnes jsem se dostal do vcelku nepříjemné situace. Nutně jsem si mimo domov v autobuse potřeboval stáhnout jednu aplikaci. Jak však možná někteří z vás ví, tak na mobilních datech nelze stáhnout aplikaci, která je větší, než 150 MB. A to byl v mém případě problém. Aplikace, kterou jsem potřeboval stáhnout, byla větší než limit a operační systém iOS mě přes tuto zásadu nechtěl pustit. Jak se ale říká, když se chce, tak všechno jde. Rozhodl jsem se tedy, že se pokusím zjistit, zdali nelze tohle omezení obejít. Po chvilce hledání jsem přišel na správný postup a samozřejmě jsem se rozhodl, že se s ním s vámi podělím – co kdybyste se náhodou dostali do podobné situace. Jak tedy na to?

Jak na mobilních datech stáhnout aplikací větší, než 150 MB

Nejdříve je nutné, abyste si na App Storu našli aplikaci, kterou si chcete stáhnout. Jakmile si ji rozkliknete, tak klikněte na možnost pro stažení. Chvíli se nebude nic dít, avšak poté se objeví informace o tom, že má aplikace více, než 150 MB, a pro její stažení se musíte připojit k Wi-Fi. Tuto notifikaci odklikněte a přesuňte se na domovskou obrazovku. Zde se přesvědčte, že se zde objevila zašedlá ikona aplikace, kterou chcete stáhnout, společně s textem Čekání…

Poté přejděte do nativní aplikace Nastavení, zvolte možnost Obecné, a rozklikněte kolonku Datum a čas. Pomocí switche deaktivujte možnost Nastavit automaticky. Poté se stačí přesunout v čase o několik let dopředu, například do roku 2022. Jakmile nastavíte budoucí čas, tak stačí chvíli počkat, než se stahování aplikace nespustí, anebo dokud se nezobrazí notifikace, která vás upozorňuje na to, že aplikaci nelze stáhnout. V případě, že se notifikace objeví, klikněte na možnost Zkusit znovu – poté se stahování spustí. Pokud se tak nestane, tak na domovské obrazovce klikněte na zašedlou ikonu, čímž se proces pozastaví. Poté na ikonu opět klikněte, aby se proces znovu spustil. Nyní už jen stačí počkat, dokud se aplikace nestáhne skrze mobilní data.

Po stažení nezapomeňte v Nastavení změnit čas zpět na automatický.

Tato možnost mi osobně dnes velice pomohla a jsem rád, že jsem ji objevil. Pokud vám z nějakého důvodu nefunguje výše popsaný postup, ještě můžete vyzkoušet nastavit datum o pár dní dozadu, například o dva. Tak jako tak by se vám ale stahování mělo v jednom z uvedených příkladů spustit. Od teď, pokud někdy budete potřebovat stáhnout velkou aplikaci přes mobilní data, můžete využít tohoto postupu. Každopádně je třeba brát na vědomí, že se jedná o chybu v systému, a tak je dost možné, že v budoucích verzích iOS už tento trik nebude fungovat.

Související články

Dnes nejčtenější