Zavřít reklamu

Na internetu pořád něco stahujeme. Ať jsou to nějaké obrázky, různé dokumenty a nebo třeba videa z online konvertoru. Pokud na Macu používáte Safari, tak jste si určitě všimli, že většina těchto souborů se po stažení okamžitě otevře. Osobně tuto funkci vůbec nemám rád, jelikož velice často se stává, že mezitím, co něco stahuji, zároveň dělám i něco jiného. Když se tedy na něco soustředím a najednou se mi celé okno programu přesune do pozadí a otevře se mi nějaké video, tak mě to dokáže velmi rozrušit. Naštěstí však existuje možnost, pomocí které si můžete automatické otevírání souborů po stažení deaktivovat. Pojďme se tedy v tomto návodu podívat, jak na to.

Jak vypnout automatické otevírání stažených souborů na Macu

Pro deaktivaci automatického otevírání stažených souborů na Macu se přesuňte do aktivního okna prohlížeče Safari. Poté v horní liště klikněte na tučný text Safari a z rozevíracího menu, které se objeví, zvolte možnost Předvolby… Otevře se nové okno, ve kterém se přesuňte do záložky Obecné. Zde už poté stačí jednoduše odškrtnout možnost ve spodní části okna s názvem Bezpečné soubory po stažení otevírat. Mezi bezpečné soubory prohlížeč Safari zahrnuje filmy, obrázky, zvuky, PDF a textové dokumenty a archivy.

Po deaktivaci této funkce už se nemusíte bát, že by vás nějaký stažený soubor z internetu vyrušil v prováděné práci, či v čemkoliv jiném. Jak už jsem jednou zmínil, automatické otevírání souborů pro mě bylo opravdu spíše na obtíž a jsem rád, že nám inženýři z Applu dali možnost tuto funkci v předvolbách deaktivovat.

safari na macu

Související články

Dnes nejčtenější