Zavřít reklamu

Pokud vlastníte starší Mac nebo MacBook, tak jistě víte, že se při každém zapnutí zařízení přehraje vítací zvuk. Tento zvuk je u novějších modelů kompletně odstraněn. U starších zařízení se může stát velice nepříjemným například v nočních nebo ranních hodinách, kdy ním můžete vzbudit svou drahou polovičku. Existují dva způsoby, jak můžete spouštěcí zvuk eliminovat. První způsob je vcelku jednoduchý, druhý je více radikální a deaktivuje zvuk úplně. Pojďme se tedy společně v dnešním návodu podívat na to, jak uvítací zvuky u starších Maců nebo MacBooků vypnout.

První způsob

V tomto případě nemusíte nijak zasahovat do systému. Mac si po každém vypnutí pamatuje, jak byla nastavena hlasitost. S touto hlasitostí poté také přehraje uvítací zvuk. Pokud tedy chcete, aby se Mac příště zapínal bez uvítacího zvuku, tak jej před vypnutím úplně ztište. Pokud si při zapínání Macu nejste jisti, zdali jste jej před vypnutím ztišili, tak stačí hned po stisknutí zapínacího tlačítka držet klávesu pro vypnutí zvuku. U některých zařízení je to klávesa F3, u jiných zase F10. Zkrátka a jednoduše se jedná o klávesu s reproduktorem, u kterého není žádná vlna.

zvuk_off_klavesnice_mac

Druhý způsob

V případě, že si nechcete při každém vypínání dávat pozor na to, abyste Mac ztišili, tak lze zvuk deaktivovat i permanentně. V tomto případě ale budeme muset zasáhnout do systému pomocí Terminálu. Ten spustíte buď ze složky Aplikace, kde se nachází v podsložce Jiné, anebo můžete využít lupy v pravém horním rohu obrazovky pro aktivaci Spotlightu, kde už stačí napsat výraz Terminál. Po spuštění si zkopírujte příkaz níže:

„sudo nvram SystemAudioVolume=%80“

Poté jej do Terminálu vložte a potvrďte jej klávesou Enter. Terminál poté bude vyžadovat heslo k vašemu účtu, které do něj napište. Nelekněte se ale – na první pohled se při psaní hesla může zdát, že Terminál neodpovídá. Není tomu ale tak, z bezpečnostních důvodů musíte psát heslo „naslepo„. Jakmile heslo napíšete, tak stiskněte Enter pro potvrzení. Poté stačí Terminál ukončit a je hotovo.

V případě, že byste si chtěli vítací zvuk znova aktivovat, tak postupujte naprosto stejně, jako výše. Pouze si zkopírujte příkaz níže:

„sudo nvram -d SystemAudioVolume“

A klasicky jej potvrďte klávesou Enter. Poté zadejte heslo, opět odentrujte a vítací zvuk je zpět.

macbook-pro-2015-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.