Zavřít reklamu

Letošní rok by měl být pro milovníky iPhonů skutečně zajímavý. Dočkat bychom se totiž měli jak telefonu s přepracovanými zády, která nově nabídnou tři objektivy, tak nové verze iOS se spoustou velkých novinek. A jelikož už o obou těchto věcech víme relativně dost informací, není pro designéry problém z nich poskládat ucelené koncepty, díky kterým si můžeme o novinkách udělat velmi dobrý obrázek. O jeden takový se nyní postaral Hassan Kaymak spolu s ConceptsiPhone. 

V tuto chvíli již není prakticky pochyb o dvou věcech – o příchodu iPhonů s trojitým objektivem ve čtvercovém modulu a o Dark Modu. A právě tyto dvě věci jsou v konceptu vidět nejvíce. Všimnout si však můžete i mírně přepracovaného Nastavení s novou lištou pro vyhledávání, či nového designu probuzené obrazovky iPhonu, kterou zdobí o poznání větší hodiny. Co se pak týče samotných iPhonů, designér si pohrává s myšlenkou přebarvení modulu fotoaparátu z černé na bílou či zlatou v závislosti na modelu, díky čemuž by působily záda o poznání celistvěji a ničím nerušeně. Přesně s tímto řešením přišel u svých renderů i OnLeaks před pár dny, který měl údajně vycházet přímo z uniklých CAD výkresů. 

Poměrně zajímavé je, že se v konceptu objevuje USB-C port, o jehož příchodu se spekuluje již poměrně dlouho. Přestože zprávy z posledních týdnů svorně tvrdí, že jej Apple ještě letos u iPhonů nenasadí, designér zastává jiný názor. Za povšimnutí pak stojí i otvory pro reproduktory, které jsou na rozdíl od iPhonů XS dole symetrické. Pokud však Apple zvolí u iPhonu 11 stejné uspořádání antén jako v případě XS, k něčemu podobnému též dojde jen stěží. 

Nejednoho jablíčkáře jistě zamrzí, že se ani letos nezmenší výřez v displeji či rámečky kolem něj. Přestože toto vylepšení ještě na konci loňského roku prorokoval nejeden analytik, k ničemu takového nakonec zřejmě nejde dříve než v příštím roce. Právě od roku 2020 mnozí očekávají velkou designovou změnu, která by mohla právě z tohoto vcelku solidně těžit. 

iphone 11 ios 13

Související články

Dnes nejčtenější

.