Zavřít reklamu

Pokud se řekne „aplikace na streamování hudby“ napadne vás nejspíše populární aplikace Spotify. Ta překročila významný milník a slaví 100 milionů platících uživatelů, tedy dvojnásobek předplatitelů Apple Music. Spotify se těmito čísly pochlubil ve své finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí.

Aplikaci Spotify si užijete i na Apple Watch:

„Počet uživatelů používajících Spotify za jeden měsíc vzrostl o 26 % na 217 milionů, což je zhruba střed našich pokynů dosáhnout 215 až 220 milionů. Placení odběratelé rovněž vzrostli, a to o 32 %. Nyní je jich 100 milionů, což je výrazným milníkem v historii společnosti. Za výrazný vzrůst vděčíme převážně silné propagaci v USA a Kanadě, rozšíření podpory pro Google Home Mini, snížení cen předplatného ve Spojených státech a partnerství se společností Hulu.“ stojí v prohlášení Spoify. Apple v lednu tohoto roku oznámil, že Apple Music má 50 milionů platících uživatelů. To znamená nárůst o 10 milionů zhruba od poloviny minulého roku. Je možné, že se Apple pochlubí aktuálními čísly svých platících předplatitelů již zítra na oznámení svých finančních výsledků za první čtvrtletí tohoto roku.

Apple a Spotify se v současné době příliš v lásce nemají. Spotify obvinil Apple z protisoutěžního jednání a tvrdí, že Apple se na svých zařízeních snaží všemožnými způsoby zvýhodňovat své Apple Music. Do tohoto souboje se časem možná přidá i Amazon. Šušká se, že i tato společnost chystá svou vlastní službu na streamování hudby. Co si myslíte o těchto službách vy? Jste věrní Apple Music nebo dáváte přednost konkurenční Spotify?

spotify-macos-fb
Zdroj: unsplash

Související články

Dnes nejčtenější