Zavřít reklamu

Obsah balení iPhonů označuje již řadu let mnoho lidí za naprostý výsměch Applu. Zatímco konkurence se nebojí ke svým smartphonům přibalovat různé rychlonabíjecí adaptéry, prvotřídní sluchátka, několik typů kabelů či dokonce ochranné fólie a kryty, v případě Applu si musíte vystačit pouze s pomalou 5W nabíječkou, metrovým Lightning/USB-A kabelem, jehlou pro vysunutí slotu pro SIM a do loňského roku i Lightning/3,5mm jack adaptérem, který však z balení s příchodem iPhonů XS a XR zmizel. Že se v tomto ohledu blýská na lepší časy však dnes znovu potvrdil japonský portál MacOtakara, jehož zdroje se dají označit za jedny z nejvěrohodnějších. 

V minulých týdnech se začalo v kuloárech šuškat o tom, že Apple konečně k iPhonům přibalí výkonnější adaptéry, díky kterým je budeme moci nabíjet o poznání rychleji. To nyní portálu znovu potvrdily jeho zdroje s tím, že by se mělo jednat o 18W USB-C nabíjecí adaptér, který bude totožný s tím, který naleznete v balení nových iPadů Pro. Kromě adaptéru pak Apple do krabiček samozřejmě přibalí i USB-C/Lightning kabel. Díky této novince si tak budeme moci vychutnat rychlonabíjení jablečných telefonů bez dalších zbytečných investic, které nejsou bohužel zrovna malé. Cena rychlonabíjecích adaptérů a kabelů se totiž dohromady pohybuje zhruba kolem 1200 korun. Nový kabel by však konečně uživatelům s novými Macy umožnil připojit jejich iPhone k počítači bez dalších zbytečných redukcí či nákupů speciálních kabelů, které využijí jen u synchronizace. 

Doufejme, že se tedy zprávy o příchodu nové nabíječky naplní a v balení ji skutečně nalezneme. Faktem však je, že podobné zprávy se objevovaly před představením iPhonů již vloni a předloni, takže je musíme brát s dostatečnou rezervou. Na druhou stranu, i samotnému Applu musí být již naprosto jasné, že šetřit se v tomto ohledu nemusí vyplatit. Kritika za chabé balení je totiž kvůli příchodu nových Androidích smartphonů s bohatou krabičkou čím dál silnější – tím spíš, když jsou Androidy v naprosté většině případů i o poznání levnější. 

Související články

Dnes nejčtenější