Zavřít reklamu

Nabíjecí adaptér, který Apple přibaluje ke svým iPhonům, označuje mnoho jeho zákazníků za výsměch a to hlavně v porovnání s konkurencí. Zatímco ta totiž nemá problém ke svým telefonům přibalit bohaté příslušenství v čele s rychlonabíječkou, Apple se stále drží své klasiky v podobě 5W nabíječky s USB-A/Lightning kabelem. Japonský portál MacOtakara však tvrdí, že se letos v tomto ohledu konečně polepší. 

Takto nabíječky, které má Apple k letošním iPhonům přibalit, vypadají: 

Podle zdroje Japonců má letos Apple konečně do krabiček k iPhonům přibalit výkonnější nabíječky. Konkrétně by se mělo jednat o 18W nabíjecí adaptéry, které nyní dodává k iPadům Pro, spolu s USB-C/Lightning kabely. Díky tomu bychom tak měli být schopni nabíjet jablečné telefony výrazně rychleji – v případě iPhonu X či XS se totiž dostanete s takto výkonným adaptérem za hodinu z 1% zhruba na 75 %. 

Nutno podotknout, že o příchodu výkonnější nabíječky se hojně spekulovalo již vloni v létě. Na světlo světa se totiž tehdy dostaly CAD výkresy právě nabíjecího adaptéru pro iPady Pro. Jelikož však v té době ještě příliš mnoho informací o nových jablečných tabletech nebylo, obecně se očekávalo, že je tento adaptér určen do krabiček k iPhonům. Zklamání poté, co se na Online Storu Applu objevil obsah balení nových iPhonů, bylo tak skutečně značné. 

Doufejme, že se tedy letos tohoto “krabičkového upgradu” skutečně dočkáme a své iPhony si budeme moci rychle nabíjet i bez nutnosti zakoupení výkonných nabíjecích adaptérů. Ostatně, u konkurenčních výrobců jsou tyto adaptéry v balení standardem. Proč by se tedy nemohl stejnou cestou vydat i Apple. 

Dnes nejčtenější

Další články