Zavřít reklamu

S blížícím se představením nových iPhonů, které s největší pravděpodobností proběhne jako vždy v září, se začínají čím dál častěji objevovat úniky informací o tom, jaké novinky si pro nás Apple letos přichystal. S velmi zajímavým tvrzením přispěchal dnes v noci i japonský portál MacOtakara, jehož zdroje se v minulosti ukázaly jako jedny z nejpřesnějších. 

Takto údajně vypadá prototyp iPhonu 11:

Podle zpráv Japonců se budou moci letošní iPhony 11 pochlubit obousměrným bezdrátovým nabíjením, které nyní nabízí například nové Samsungy Galaxy S10. Díky této novince bychom si tak mohli velmi snadno dobít například AirPody, které nyní Apple vybavit bezdrátově nabíjecím pouzdrem, či Apple Watch. Nutno podotknout, že s podobným tvrzením přišel před nedávnem i přední analytik Ming-Chi Kuo, který se též pyšní vysokou úspěšností svých předpovědí. Příchod této novinky se tak začíná zdát čím dál reálnější. 

Je se na co těšit

Obousměrné bezdrátové nabíjení však nebude největším tahákem, které letošní iPhony mají nabídnout. Tím by měl zřejmě být výrazně vylepšený fotoaparát, který bude minimálně u jednoho modelu disponovat hned třemi objektivy. Díky tomu bychom se tak měli dočkat výrazně kvalitnějších fotografií především při zhoršených světelných podmínkách či v portrétním režimu. Kromě toho se očekává i matná povrchová úprava, nová barevná varianta a snad i menší výřez v displeji. Samozřejmostí je pak i vyšší výkon, který zajistí čipset A13. 

Na oficiální potvrzení všech novinek si budeme muset sice ještě zhruba půl roku počkat, o poznání jasně bychom však mohli mít již v létě. To totiž Apple začne testovat svůj iOS 13, který by v sobě mohl alespoň pár zmínek o nových iPhonech ukrývat. Ostatně, v roce 2017 jsme se tímto způsobem dozvěděli plno zajímavostí o iPhonu X a o rok později zase iOS 12 poodhalil pár detailů o iPhonu XS. 

Související články

Dnes nejčtenější