Zavřít reklamu

V současné době Google aktualizoval svůj Earth Timelapse, který vyšel již před dvěma lety. Nyní do něj byly přidány zbrusu nové snímky a my se tak můžeme podívat na viditelné změny naší zeměkoule od roku 1984. Na snímcích je ihned patrné, jak se technologie za tyto roky posunula vpřed. Například starší snímky jsou v horší kvalitě, avšak ty nejaktuálnější nabídnou skutečně přesný obraz.

Podívejte se na některé snímky z Google Earth Timelapse:

Google pro Earth Timelapse použil více než 15 milionů satelitních snímků, jejichž celkové rozlišení činí neuvěřitelných 10 miliard megapixelů. V průvodním videu nám dokonce Google vybral pár krizových míst, na kterých můžeme vidět pohromy přírody a člověka. Zatímco ve Spojených arabských emirátech došlo k neuvěřitelnému nárůstu počtu budov, Brazílii postihlo ekology nenáviděné kácení pralesů. Vidět takovýto obří zásah člověka do přírody dokáže ve většině videí skutečně zamrazit.

Letmý pohled na změny od roku 1984:

Co se týče map, doposud Googlu nedokáže pravděpodobně nikdo konkurovat. Přestože Apple pracuje na tom, aby se jeho aplikace Apple Maps stala přímou konkurencí mapám od Googlu, prozatím tomu tak není. Zdali se toto přání jablečné společnosti vyplní je prozatím nejasné a my si musíme přiznat, že nejčastěji na našich iPhonech saháme po konkurenci.

Pokud byste se chtěli podívat i na ostatní videa, můžete je nalézt na oficiálním playlistu YouTubu, a nebo si vyberte přímo vaší vybranou destinaci, například Českou republiku, a prohlédněte si ji na tomto odkazu.

Související články

Dnes nejčtenější