Zavřít reklamu

Určitě si pamatujete jaký skandál způsobilo vydání velmi nepovedených Apple Maps. Jejich vypracování do dnešní podoby stálo Apple mnoho sil, vysvětlování a zcela jistě i finančních prostředků. A protože jejich kvalita stále není 100%, Apple se nyní soustředí na jejich kompletní předělání a poprvé budou mapy postaveny na jejich vlastních datech.

Poprvé se na změny budeme moci podívat v příští betě iOS 12. Konkrétně bude nově zpracované San Francisco a jeho okolí. Později tento rok se dočkáme rozšíření do celé Severní Karolíny. Cíl je právě výše zmíněná transformace veškerých mapových podkladů na ty, které posbíral sám Apple.

Eddy Cue je momentálně za Mapy zodpovědný a poskytl k tomuto tématu rozhovor: „Od doby představení původní verze map uplynulo už šest let. My jsme během té doby udělali maximum, abychom je co možná nejvíce vylepšili. Při jejich startu se vše točilo kolem navigace. Vyhledání místa a odnavigování na něj. Udělali jsme obří investice na zpracování milionu změn, přidání milionu lokací, aktualizaci mapových podkladů a co nejčastějších vylepšení. Vše v průběhu předešlých šesti let.

Dále tvrdí, že se Apple momentálně soustředí na vytvoření nejlepší aplikace s mapami na světě, což obnáší vytvoření vlastních podkladů zcela od nuly. Toto rozhodnutí prý padlo už před více než čtyřmi lety. Hlavní výhodu vidí v možnosti okamžité úpravy map v jakémkoliv místě a budou tak schopni spravovat a opravovat mapy mnohem rychleji než je tomu nyní. Řeč přišla také na to, že Apple sbírá data z map od uživatelů z jejich iPhonů: „Nesbíráme konkrétní data, jako například trasu z bodu A do bodu B, vše se děje anonymně a po malých fragmentech, takže ani nejsme schopni říci po jaké trase daný člověk cestoval. 

Takto vypadají mapy nyní v satelitním 3D pohledu:

 

Nejlepšího zlepšení si prý všimneme u zpracování silničních sítí a dočkáme se i více informací pro pěší. Celkově nás čeká více detailů včetně sportovišť, trávy a stromů. Modely budov jsou nyní přesnější a mapy působí uvěřitelněji. Předělané je i vyhledávání, aby vám byli nabídnuty co možná nejrelevantnější výsledky.

Eddy Cue nakonec prohlásil: „Nemyslíme si, že by někdo pracoval tak usilovně, jako my. Neoznámili jsme to a nikomu jsme o tom neřekli. Je to jedna z těch věcí, které jsme se snažili držet v utajení. A jsme nadšeni, že to došlo až sem, kdy budeme v průběhu následujícího roku přidávat jednotlivé částí Spojených států.

apple-maps-fb

Dnes nejčtenější

.