Zavřít reklamu

Apple již dlouho čelí problémům s motýlkovými klávesnicemi u svých nejnovějších MacBooků. Ačkoli se cupertinský gigant za problémy omluvil, kvůli problémům stane hned několikrát před soudem. Nedávno na něj totiž podala další část zákazníků u kalifornského soudu žalobu. V ní je Apple obviňován z úmyslného uvedení vadných klávesnic na trh a poškozování spotřebitele.

Apple přirozeně požádal o zamítnutí návrhu, z jehož odůvodněním se v jednom bodě ztotožnil i soudce. A sice že jeho se vztahuje pouze na nedostatky ve výrobě, a ne na nedostatky designové. To může znamenat, že soudce rozhodne o tom, že Apple žádný zákon neporušil a tím pádem není povinen bezplatně opravovat klávesnice. Apple také dokázal uniknout tvrzením, že porušil zákon o zákonných opravných prostředcích pro spotřebitele. Soudce rovněž uvedl, že žalobci uvedli dostatek informací jako podklad pro rozhodnutí. Jelikož se však zatím soudní proces teprve rozjíždí, na jeho výsledek si budeme muset pěkných pár měsíců počkat. Poměrně zajímavé však je, že se ke skupině žalobců připojují stále další a další naštvaní uživatelé nových MacBooků s tímto typem klávesnice, kterým též vypověděla službu.

Apple bývá často terčem mnoha žalob. Nedávno společnost ukončila mnohaletý spor s Qualcommem. Po mnoha soudních bitvách se Apple rozhodl se společností dohodnout mimosoudně. Leckomu začalo toto náhlé rozhodnutí ze strany technologického giganta vrtat hlavou. Nejpravděpodobnější verzí je, že Apple se uchýlil k tomuto rozhodnutí kvůli touze po 5G modemových čipech v iPhonech v roce 2020. Tuto úlohu měly původně zastat modemové čipy Intelu, kterému se ale údajně výroba nedařila. Téměř okamžitě po zveřejnění dohody s Qualcommem Intel oznámil, že 5G čipy pro smartphony vyrábět nebude.

 

Související články

Dnes nejčtenější