Zavřít reklamu

Operační systém watchOS urazil od své první verze skutečně dlouhou cestu, díky které je nyní daleko použitelnějším než dříve. Některé prvky byste v něm však přesto hledali marně, přestože je již aplikace třetích stran na jablečné hodinky dávno přinesly. Co kdyby se však právě směrem doplnění některých nativních funkcí vydal letos Apple u watchOS 6?

Přesně tuto otázku si položil designér Jake Sworski, který se na ní svým konceptem watchOS 6 pokouší odpovědět. Jak můžete v galerii výše vidět, watchOS 6 se v jeho podání po designové stránce téměř nezměnil, což však na škodu rozhodně není. Objevují se v něm ale nové možnosti, které buď rozšiřují stávající aplikace, nebo přímo vytváří aplikace nové. A právě tyto možnosti vychází v naprosté většině případů z aplikací třetích stran, které již nyní na Apple Watch lze nainstalovat. 

Velmi pěkně vypadá například přepracovaná aplikace Fotky, jejíž funkčnost je nyní na watchOS 5 a starších velmi omezená. Koncept však ukazuje, jak elegantně by mohl Apple aplikaci vylepšit pomocí složek a miniatur fotek, které by sloužily k rychlému náhledu. Slušného přepracování se pak v konceptu dočkala i Aktivita, která nyní zaznamenává daleko více údajů včetně spánku. Právě nativní analýza spánku je jednou z věcí, za kterou jsou Apple Watch vcelku ostře kritizovány. Apple však podle dostupných informací na svém vlastním řešení pracuje a v brzké době jej chce představit světu. Zda to stihne již letos na podzim je však ve hvězdách. 

Koncept též zobrazuje zcela novou aplikaci Výživa (Nutrition), která by uživatelům pomáhala hlídat jejich denní příjem jídla a pití. Právě s pravidelným pitným režimem totiž mnoho lidí bojuje a podobná aplikace by jim teoreticky mohla jejich život usnadnit. Na druhou stranu, pokud by bylo nutné aplikaci vždy po napití spustit, mnoho uživatelů by jí stejně pravděpodobně opomíjelo. 

Obecně se dá říci, že je watchOS 6 z konceptu ušit na míru velkému displeji Apple Watch Series 4, jelikož využívá prakticky celou přední plochu hodinek a některé prvky zobrazuje v takové velikosti, že by byly na menších 38mm hodinkách jen těžko aktivovatelné. Skvělým příkladem je ovládací centrum nebo kalendář, popřípadě právě Fotky. Ale kdo ví, třeba se Apple skutečně vydá tímto směrem a novým watchOS nás přesvědčí, že se do hodinek s větším displejem rozhodně vyplatí investovat.  

watchos 6 fb

Dnes nejčtenější

.