Zavřít reklamu

Úniky informací ohledně nových iPhonů začínají v posledních týdnech, stejně jako tomu je každý rok, nabírat na intenzitě. Vodu na mlýn různých jablečných konspirátorů nyní přilil i šéf jednoho z nejdůležitějších dodavatelů Applu – Terry Gou z Foxconnu. Ten byl totiž při jednom z nedávných veřejných vystoupení zachycen s iPhonem, který se alespoň na první pohled od všech doposud představených iPhonů liší. Svět si tak začal okamžitě klást otázku, zda Gou čistě teoreticky nechtěně “nepropálil” design letošních iPhonů. 

Jak můžete v galerii nad tímto odstavcem vidět, iPhone v Gouových rukou má o poznání větší modul zadního fotoaparátu, než kterými se pyšní iPhony X a XS. Vzhledem ke vztahům Applu s Foxconnem se navíc svěření jednoho z testovacích iPhonů jeho přednímu představiteli nejeví jako něco nereálného. Na druhou stranu se však veškeré rendery, které jsme doposud mohli vidět, s podobným řešením fotoaparátu rozloučili. Prototypy iPhonů 11 totiž Apple osadil buď čtvercovým modulem v levém horním rohu zad a nebo horizontálně umístěným podlouhlým modulem, který však byl umístěn těsně nad jablkem – tedy na středu iPhonu. Gou tak mohl v rukou teoreticky mít “jen” nový, doposud nevídaný prototyp jablečného telefonu pro letošní rok, což se ale zdá krajně nepravděpodobné. 

Všem, kteří v odhalení iPhonu 11 věřili, následně zasadili někteří leakři další nepříjemné rány prozření, jelikož na internetu našly celou řadu krytů, které by byly schopné zadní fotoaparát iPhonu zvýraznit přesně tak, jak tomu je i v případě šéfa Foxconnu. Právě použití podobného krytu se tak zdá v tuto chvíli jako nejpravděpodobnější vysvětlení této malé záhady. Se stoprocentní jistotou to však v tuto chvíli samozřejmě říci nelze. Podobné “propaly” se totiž v minulosti již staly a to dokonce i šéfovi Applu, kterému krátce před představením iPhonu X vypadl jeho testovací model při jednom z rozhovorů z kapsy. V jiném z rozhovorů jej pak bylo možné identifikovat díky těsným kalhotám Tima Cooka. Na potvrzení toho, zda šéf Foxconnu iPhone 11 odhalil s předstihem či nikoliv si tak budeme muset počkat až do září. 

Související články

Dnes nejčtenější