Zavřít reklamu

Spekulace z počátku března se potvrzují a hráči a fanoušci závodních her mohou začít jásat. Dočkají se totiž vydání titulu z legendární série Forza na mobilní zařízení. Jmenuje se Forza Street, bude free-to-play a zahrajete si ji na iOS, Androidu i PC.

Na počítačích a Xboxu mohli doposud hráči vybírat mezi Forzou Motorsport a Forzou Horizon. První jmenovaná je spíše simulací a snaží se o věrohodné závodění na okruzích, zatímco Horizon má blíže k arkádám a pohybujete se zde v rozlehlém otevřeném světě. Nyní k nim přibude Forza Street, která bude prvním vstupem této série na pole mobilních her.

O Streetu jsme se dozvěděli už na začátku července, kdy jej omylem prozradil komunitní manažer Turn 10 Brian Ekberg. Nyní Microsoft hru oficiálně potvrzuje a přidává další informace, včetně prvního traileru. Samotné závodění bude zcela arkádové a sází především na přesné načasování přidání plynu, brzdění a nitra. Hlavním cílem je však získat co největší sbírku vozidel.

Těch bude k dispozici celá řada od těch klasických historických, až po moderní sportovní vozy. Každý z nich si navíc budete moci vylepšovat, abyste byli na trati neporazitelní. Vybírat si budete moci mezi krátkými závody, které dojedete během minuty, a nekonečným příběhem. V případě Forzy ani není potřeba dlouze hovořit o grafické stránce hry, která je zkrátka nádherná a určitě se tak zařadí mezi nejhezčí hry, které si na našich jablečných zařízeních můžeme zahrát.

Hru si už nyní můžete stáhnout na Microsoft Storu ve verzi pro Windows 10. Na iOS a Android má titul dorazit později tento rok. Ale počkat na něj se rozhodně vyplatí, protože už nyní má na Microsoft Storu hodnocení 4.1 z 5 od 195 lidí.

Související články

Dnes nejčtenější