Zavřít reklamu

Je tomu jen pár hodin, co se velmi zajímavými předpovědmi o chystaných jablečných produktech prezentoval přední Apple analytik Ming-Chi Kuo, a už tu máme zprávy další. Ty tentokrát na světlo světa vypustil portál DigiTimes, jehož zdroje se v minulosti též ukázaly jako poměrně přesné. Co tedy prozradily tentokrát?

Budou nové iMacy vypadat takto?:

DigiTimes de facto navázal na slova Kua a použití mini LED podsvícení u jeho chystaného externího monitoru, kterého bychom se měli dočkat již v následujících měsících. Nebude to však jen tento produkt, který se tohoto typu podsvícení dočká. Letos by totiž měl údajně Apple představit i přepracovaný 31,6” iMac, který bude disponovat stejnou technologií podsvícení. Jeho příchod má být naplánován na druhé či třetí čtvrtletí. Mini LED se navíc bude chtít Apple údajně přidržet i u dalších produktů. Nasadit jej totiž hodlá i do iPadu, jehož příchod plánuje na čtvrté čtvrtletí příštího či první čtvrtletí popříštího roku. 

Na mini LED se Apple údajně rozhodl přejít především díky jeho širokému barevnému rozsahu, vysokému kontrastnímu poměru či vysokému dynamickému rozsahu. Zjednodušeně se tak dá říci, že obraz na displejích by měl být díky němu opět o poznání lepší. Výrobu této novinky má pak zajistit japonská firma Nichia, minimálně tedy v případě nového iMacu. Pokud se v tomto případě osvědčí, je velmi pravděpodobné, že spolupráce s ní se ještě zintenzivní. 

Zprávy o příchodu nového iMacu jsou pro nejednoho jablíčkáře jistě slušným překvapením zvláště kvůli nedávné aktualizaci jejich hardwaru. Pravdou však je, že o přepracované 31” verzi se sušká již poměrně dlouho a její příchod by po boku externího monitoru rozhodně dával smysl. Zda tomu tak bude či nikoliv však samozřejmě ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější