Zavřít reklamu

Od začátku letošního roku se společnost Apple stihla vytáhnout hned se dvěma modely bezdrátových sluchátek. Zatímco v březnu spatřila světlo světa druhá generace AirPods, včera se objevila bezdrátová sluchátka Beats Powerbeats Pro. Již teď je jasné, že Powerbeats Pro jsou pro AirPods plnohodnotnou a zdatnou konkurencí. Jak se od sebe oba modely liší a pro jakou cílovou skupinu je každý z nich určen?

Takto vypadají Powerbeats Pro:

Design

Nejmarkantnějším rozdílem mezi oběma modely je jejich design. Zatímco druhá generace AirPods se vzhledově nijak neliší od svého předchůdce a svým tvarem nemusí sedět každému, Powerbeats nabízejí in-ear design se čtveřicí nástavců různých velikostí a přizpůsobitelným háčkem za uši. Jsou tedy mnohem variabilnější s slibují skvělé a pohodlné usazení v uchu i při zvýšené tělesné aktivitě.

Oproti AirPods můžete Powerbeats Pro ovládat přímo – na každém ze sluchátek se nachází fyzická tlačítka pro ovládání hlasitosti a přehrávání. Ovládání u AirPods spočívá v přizpůsobitelných gestech, kdy poklepáním na sluchátka můžete ovládat Siri nebo přehrávání. Co ale Powerbeats oproti svému předchůdci postrádají, je fyzické tlačítko pro vypínání.

Kdo klade důraz na úspornou velikost sluchátek, tomu budou spíše vyhovovat AirPods. Powerbeats Pro jsou ale nicméně o 23 % menší a o 17 % lehčí než jejich předchůdce, takže zde k jistému posunu došlo.

Powerbeats Pro nabízejí oproti AirPods výhodu v podobě odolnosti vůči potu a vodě, což ocení zejména nadšení sportovci.

Takto vypadají AirPods:

Výdrž baterie a výhody čipu H1

Co se výdrže baterie týče, s přehledem vedou Powerbeats Pro. Nabízejí až devět hodin času poslechu a více než 24 hodin přehrávání s nabíjecím pouzdrem, zatímco druhá generace AirPods nabízí „jen“ pět hodin poslechu na jedno nabití. Za 15 minut nabíjení vám AirPods poskytnou 3 hodiny poslechu navíc, zatímco Powerbeats Pro za stejnou dobu nabízejí 4,5 hodiny poslechu a po pěti minutách nabíjení až 1,5 hodiny poslechu.

Oba modely se od sebe liší způsobem nabíjení – zatímco nová AirPods můžete nabíjet bezdrátově, Powerbeats jsou odkázané na nabíjení za pomoci Lightning kabelu. Oba modely jsou osazeny novým čipem H1 od Applu, který umožňuje okamžité párování, podporu hlasové aktivace Siri a automatické párování se zařízeními, přihlášenými ke stejnému iCloudovému účtu.

Zvuk

Powerbeats Pro byla představena teprve včera a prodávat se začnou až v květnu, proto je srovnání zvuku obou modelů trochu obtížným úkolem. Powerbeats se nicméně mohou pochlubit funkcí potlačení okolního hluku, stránky Applu navíc slibují přepracovanou akustickou soustavu a věrný, vyvážený a čitelný zvuk s vyšším dynamickým rozsahem. To AirPods 2. generace se od původní verze v ničem příliš neliší. Jelikož je však porovnávání zvuku skutečně velmi subjektivní, říci, zda jsou pro poslech lepší ta nebo ta sluchátka si netroufáme a ani v budoucnu netroufneme.

Závěrem

Při výběru sluchátek je nutné určit si vlastní priority. Komu vyhovuje pevný design, malé rozměry nebo třeba možnost bezdrátového nabíjení nových AirPods, zvolí AirPods. Sportovci, kterým AirPods tvarově nesedí, a kteří si chtějí vyzkoušet nové zvukové možnosti, mohou zvolit Powerbeats a s největší pravděpodobností nešlápnou vedle. Který model byste zvolili vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější