Zavřít reklamu

iPhone SE je i po více než třech letech od svého představení mezi uživateli solidně populární. Není se však příliš čemu divit. Jedná se totiž o jeden z mála smartphonů, který si i přes malé tělo dokázal zachovat velmi slušný výkon, kvalitní fotoaparát, parádní displej a hlavně líbivý design připomínající dobu Steva Jobse. Když proto vloni v září Apple jeho prodeje na svém Online Storu ukončil, nejednoho jablíčkáře tím velmi rozesmutnil. Je ale kompaktní iPhone nadobro mrtev?

V létě loňského roku se vynořilo velké množství úniků informací souvisejících s možný nástupcem “es éčka”. To mělo být sice stále kompaktní a hranaté, jeho displej se však měl rozprostírat přes celou přední stranu a Touch ID mělo ustoupit modernějšímu Face ID. Prakticky ze dne na den však tehdy úniky ustaly, jelikož Apple údajně vývoj pozastavil, jelikož měl být přesvědčen o tom, že malé telefony už zkrátka netáhnou. Nyní to ovšem vypadá, že svůj názor přehodnotil. O menších iPhonech se totiž v posledních několika dnech mluví čím dál hlasitěji. Zdroje se sice bohužel neshodují na úhlopříčkách a ani na tom, zda se uvolnění dočkáme letos či příští rok, jsou ale přesvědčeny, že Apple podobný smartphone skutečně chystá. 

Před pár dny jsme vás na našem webu informovali o zprávách portálu DigiTimes, podle kterých Apple chystá 5,42” iPhone, který by mohl zaujmout svou cenou už příští rok. Včera pak přišel indický portál PC-Tablet s dalším zajímavým tvrzením. Podle jeho zdrojů dorazí novinka už letos, bude mít 4,8” displej a místo SE 2 jí Apple pojmenuje XE. Přestože nelze ani jeden z těchto zdrojů považovat za zcela relevantní, jelikož byly jejich předpovědi v minulosti mnohdy mylné, minimálně to, že se o tomto telefonu opět nahlas lze brát za určitý příslib do budoucna. Obecně se totiž dá říci, že pokud se začne o něčem mluvit relativně nahlas, dříve či později se příchodu dočkáme. Ostatně, vzpomeňme na iPady, Macy mini či MacBook Air. I tyto produkty či některé modely z modelové řady jsme v minulosti považovali víceméně za mrtvé. Pár měsíců poté, co se o nich začalo spekulovat, je však nakonec Apple s velkou slávou představil. 

Příchod levného iPhonu v kompaktních rozměrech by mohl mimo jiné pomoci Applu opět nastartovat prodeje jeho telefonů, které nejsou podle mnoha analytiků zdaleka tak růžové, jak by měly být. To je zapříčiněno především nezájmem o novinky na důležitých trzích v Číně či Indii, kde uživatelé raději sáhnou po levnějším smartphonu se stejnými funkcemi jako má iPhone. 

Pokud jste tedy i vy příznivci iPhonu SE, víru zatím neztrácejte. Levný kompaktní smartphone by totiž v nabídce Applu smysl určitě dával a rozhodně není vyloučeno, že jej v následujících měsících nepředstaví. Obrovský zájem o výprodejové kusy těchto modelů, které Apple čas od času pouští v USA do oběhu, totiž o lecčem vypovídá. 

Dnes nejčtenější

Další články