Zavřít reklamu

Přestože produkty od Applu problémy se zamrzáním kvůli softwarovým chybám téměř nemají, čas od času se s nimi setkat můžete. Pokud k takovému problému dojde, je dobré vědět, jak se jej co nejefektivněji zbavit a to ideálně na všech produktech. Zatímco však u iPhonu zřejmě valná většina z vás ví, jak jej natvrdo zrestartovat a tím jej v mnoha případech oživit, u Apple Watch je situace zcela opačná. Mnoho z vás se nás totiž ve zprávách ptalo na to, jak právě jablečné hodinky efektivně zrestartovat. Pojďme se tedy na to společně podívat. 

Tvrdý restart Apple Watch

K tvrdému nebo chcete-li vynucenému restartu Apple Watch byste měli přistupovat opravdu jen v případě, že již není jiná možnost, jak hodinky oživit. Využívejte jej tak například ve chvílích, kdy vám na nich “zamrzne” aplikace a vy ji nejste schopni jakkoliv ukončit, protože hodinky nereagují na dotyk a ani stisky tlačítka či korunky. Osobně se mi též tvrdý restart osvědčil ve chvíli, kdy mi na hodinkách svítilo po aktualizaci jablíčko, avšak ani po hodině na nabíječce nenaběhly. Jak tedy na něj? 

Tvrdý restart je stejně jako na iPhonech či iPadech skutečně jednoduchý. Stačí totiž pouze to, abyste po dobu deseti vteřin podrželi současně digitální korunku hodinek a boční tlačítko pod ní a uvolnili je ve chvíli, kdy se na displeji zobrazí bílé logo Applu. Hodinky by vám měly nyní bez problému naběhnout a fungovat jako dřív. Je však nutné být trpělivý. Zvláště starší modely Apple Watch se totiž zapínají relativně dlouho, z čehož může nejeden jablíčkář znervóznět. Nebojte, je to v pořádku. 

Na závěr jen zopakuji, že k tvrdému restartu byste se měli uchylovat skutečně jen v případě krize, protože iZařízení zrovna neprospívá. Pokud se tedy na svých Watch setkáte s chybou, kdy například “jen” něco nefunguje tak jak má, hodinky zrestartujte klasicky vypnutím a zapnutím pomocí bočního tlačítka a slideru. 

apple watch black setup

Související články

Dnes nejčtenější