Zavřít reklamu

iPhone jsme dle mého názoru už alespoň jednou ztratili všichni. Slovem „ztratit“ však nemyslím, že jsme jej nechali ležet někde v autobuse, či jinde. Spíše tím myslím fakt, že jsme jej nechali ležet někde doma a nepřemýšleli jsme u toho. Někdy se tak bez problémů může stát, že iPhone najdete v ledničce, ve skříni a nebo třeba v kufru auta. Apple Watch dle mého názoru tak často neztrácíme. Osobně je sundávám jen tehdy, kdy je dávám nabíjet, anebo tehdy, kdy jdu do sprchy. A právě sundávání před sprchováním (či před jakémkoliv kontaktu s vodou) je pro mě občas osudové. Hodinky někde v koupelně položím a nemohu je najít. Nedávno se mi dokonce stalo, že jsem je hodil do koše s prádlem. Jak tedy co nejjednodušeji pomocí iPhonu najít Apple Watch a naopak?

Jak pomocí iPhonu nejrychleji najít Apple Watch

Pokud jste ztratili Apple Watch a chcete je najít, tak nejrychlejší cestou pro nalezení je zeptat se Siri. Jednoduše stačí jablečnou hlasovou asistentku aktivovat – buď hlasovým příkazem „Hey Siri“, anebo pomocí podržení domovského tlačítka nebo zapínacího tlačítka. Po aktivaci Siri už jen stačí říct „Find my Apple Watch“. Podle toho, jak daleko od vás se hodinky nachází, se vás Siri zeptá, zdali chcete spustit zvukový signál. Pokud jsou hodinky v blízkosti, tak zvukový signál spustí automaticky.

Jak pomocí Apple Watch nejrychleji najít iPhone

V případě hledání iPhonu nemusíte ani využívat Siri, jelikož existuje ještě rychlejší cesta, jak pomocí Apple Watch najít iPhone. Jednoduše vaše Apple Watch odemkněte a otevřete si ze spodní části obrazovky ovládací centrum. Zde už poté stačí pouze kliknout na ikonku telefonu se zvukovým signálem. Po kliknutí na ikonu začne váš iPhone vydávat zvukový signál a vy jej tak můžete jednoduše lokalizovat.

Na závěr jen zmíním, že obě zařízení samozřejmě musí být pod stejným účtem Apple ID. V opačném případě vám vzájemné přehrávání zvuků a vyhledání polohy nebude fungovat. Osobně jsem velice rád, že jsem si pořídili chytré hodinky od Applu. Jsou naprosto skvělé k tomu, aby mě donutily sportovat, avšak velice často také používám funkci pro přehrání zvuku na mém iPhonu, když jej nemohu najít. Tento způsob je o mnoho jednodušší, než stresovat a hledat po celém domě „ztracený“ iPhone.

Související články

Dnes nejčtenější