Zavřít reklamu

Většina uživatelů chytrých telefonů už používá k poslechu hudby předplatné, nejčastěji ze Spotify a nebo z Apple Music. Občas se však může stát, že si uvědomíte, že předplatné vlastně moc nevyužíváte a postačila by vám neplacená verze aplikace. Taktéž se můžete dostat do fáze, kdy chcete z jedné streamovací služby přejít na jinou. Ať už máte ke zrušení předplatného jakýkoliv důvod, tak by se vám mohl hodit dnešní návod, ve kterém si ukážeme, jak předplatné u těchto největších streamovacích aplikací zrušit. Nejprve s podíváme na zrušení předplatného Spotify, a poté Apple Music – v obou případech na operačním systému iOS.

Jak zrušit předplatné Spotify

V případě, že chcete zrušit předplatné Spotify, tak se musíte přesunout na webové rozhraní Spotify, z aplikace předplatné bohužel nezrušíte. Nejjednodušší bude, když kliknete na tento odkaz. Odkaz vás přesměruje na stránky Spotify. Pokud ještě nejste přihlášení, tak se samozřejmě přihlaste. Poté v pravé horní části obrazovky klikněte na ikonu tří čar vedle vašeho profilového obrázku a z menu, které se zobrazí, klikněte na záložku Účet. Poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na váš plán předplatného, u kterého klikněte na Spravovat předplatné. Poté klikněte na tlačítko Změnit nebo zrušit a na další stránce už pouze volbu potvrdě kliknutím na Zrušit premium.

Jak zrušit předplatné Apple Music

Předplatné Apple Music lze jednoduše zrušit přímo v nastavení iPhonu. Přejdeme tedy do nativní aplikace Nastavení a zde klikneme na úplně první kolonku, kde se nachází naše jméno. Poté vybereme možnost iTunes a App Store a z další obrazovky rozklikneme první možnost – Apple ID: email.com. Z dialogového okna, které se zobrazí, vybereme možnost Zobrazit Apple ID. Nyní chvilku počkáme a pokud to po nás bude zařízení požadovat, tak se buď pomocí Face ID nebo Touch ID autorizujeme. Opět pár sekund počkáme, než se vše načte, a poté sjedeme níže a rozklikneme kolonku Předplatná. Zde se nachází seznam všech předplatných, které zrovna běží. Pokud se rozhodnete některé z nich zrušit, stačí stisknout tlačítko Zrušit předplatné.

Ať už máte ke zrušení předplatného jakýkoliv důvod, tak věřím, že tento návod vám určitě pomůže. Za mě osobně je škoda, že předplatné Spotify nejde zrušit přímo v aplikaci. Kdybych však vlastnil podobnou službu, asi bych zrušení řešil stejně. Někteří lidi si totiž předplatné raději nechají běžet, než aby zjišťovali, jakým způsobem lze zrušit.

Apple Music vs Spotify FB

Dnes nejčtenější

.