Zavřít reklamu

V návodu, který jsme vydali nedávno, jsme si ukázali, jak jednoduše z klávesnice v iOS odstranit ikonu mikrofonu, která slouží pro diktování zpráv. Tento návod sklidil vcelku veliký úspěch, a proto jsem se rozhodl, že pro tuto „sérii“ odstraňování ikon z klávesnice vytvořím i pokračování. Určitě jste si už na klávesnici všimli ikony emoji, která se nachází v levém dolním rohu. Ikona slouží pro rozkliknutí klávesnice s dostupnými emoji, kterými můžete jednoduše reagovat na zprávy. Někteří uživatelé však emoji vůbec nepoužívají a může se tak jednoduše stát, že může ikona začít překážet. Jak tedy na odstranění?

Jak odstranit ikonu emoji z klávesnice v iOS

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde poté přejděte do záložky Obecné a sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Klávesnice, kterou rozklikněte. Poté tapněte hned na první záložku s názvem Klávesnice. Objeví se seznam momentálně nainstalovaných klávesnic. Zde v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Upravit. Tímto krokem se přepneme do módu úprav, kde už jednoduše stačí kliknout na červené mínus v kolečku u klávesnice Emotikony. Poté tapněte na Smazat, a v pravém horním rohu klikněte na Hotovo. Nyní už se na vaší klávesnici ikona emoji nebude zobrazovat.

Berte však na vědomí, že pokud používáte více, než jednu klávesnici, tak se přepínač klávesnic (zastoupený buď ikonou emoji nebo zeměkoule) neodstraní. Pokud se tedy chcete nadobro zbavit ikony emoji nebo zeměkoule, tak se ujistěte, že je v nastavení aktivní pouze jedna jediná klávesnice. Jen tímto způsobem docílíte toho, že ikona zmizí. Samozřejmě, pokud budete chtít vše vrátit do normálu, tak si stejným způsobem můžete klávesnici s emoji, či ostatními jazyky, aktivovat.

Související články

Dnes nejčtenější