Zavřít reklamu

Určitě se vám to už někdy stalo. Píšete nějaký text či zprávu, když tu najednou se spustí hlasové diktování nechtěným stisknutím tlačítka mikrofonu. Věřím, že někteří lidé diktování zpráv hojně využívají, dokonce jich i několik znám a vím, že by si bez diktování nedokázali představit pracovat. Pro mě osobně a pro další uživatele, kteří si zprávu raději napíší ručně, než aby ji namluvili, je tak diktování prakticky úplně k ničemu a ikona mikrofonu ve spodní části klávesnice je jen na obtíž. Jak se jí tedy zbavit?

Jak se zbavit ikony mikrofonu v klávesnici

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde klikněte na záložku Obecné a sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Klávesnice, kterou rozklikněte. Zde už poté opět stačí sjet na samotný spodek nabídky a pomocí switche deaktivovat funkci s názvem Zapnout diktování. Poté se objeví oznámení, které vás informuje o skutečnosti, že data některá data z diktování jsou také používána pro Siri. To znamená, že data budou nadále uložena na jablečném serveru do té doby, dokud nevypnete i Siri. Tohle upozornění stačí pouze potvrdit tlačítkem Vypnout diktování. Po potvrzení je dílo hotovo a v klávesnici se otravná ikona mikrofonu už zobrazovat nebude.

Osobně jsem o této možnost vůbec nevěděl a ani ve snu by mě nenapadlo, že se dá vypnout. Kdybych to věděl dřív, tak bych diktování vypnul už dávno. Jak už jsem zmiňoval, uživatelé se dělí na dva tábory. První tábor diktování používá a nedokáže si bez něj představit fungovat; druhé skupině uživatelů leze nechtěná aktivace diktování pomocí ikony mikrofonu spíše na nervy.

Dnes nejčtenější

Další články