Zavřít reklamu

Mnozí analytici se shodují na tom, že budoucnost nepatří chytrým mobilům, hodinkám či sluchátkům, ale brýlím. Žádná světová společnost však nepřišla s tak propracovaným produktem, aby tyto teorie potvrdila. To se ale může již brzy změnit. Podle analytika Ming-Chi Kua se totiž chystá už příští rok uvést vlastní chytré brýle i Apple, který je ve světě považován za jednoho z největších udavačí trendů. Vzhled jeho brýlí je však stále velkou neznámou, což nahrává do karet mnohým designérům, kteří se svými vizemi snaží zaujmout svět jablíčkářů. Jedním takovým je i designér Dominik Hofacker, jehož koncept si můžete prohlédnout pod tímto odstavcem.

Ohodnocení samotného vzezření brýlí nechám na každém z vás, mně osobně však připomínají spíše brýle lyžařské, než chytré. Jejich netradiční vzhled by ovšem na druhou stranu znamenal to, že by každý Apple Glass na dotyčném poznal. Není pochyb o tom, že by Apple použil prémiové materiály. Základ tvoří zřejmě hliníkové obroučky, které by mohly být v barvách silver, gold a rose gold. V konceptu se nabízí i pohled na limitovanou edici pod záštitou světové módni značky Louis Vuitton. Sklo by mohlo být safírové a zřejmě by mělo patřit k těm odolnějším.

Apple Glass by měly mít dle konceptu hmotnost okolo 200 gramů a disponovat certifikací IP68. V brýlích by mohl tepat procesor Apple A14 Bionic, který by obstarával bezproblémový výkon a rozšířenou realitu v 4K rozlišení, která by mohla být nápomocná například při navigaci, kdy by vám na displeji/brýlích ukazovala, kudy jít k vámi navolenému cíli. Během cesty byste byli upozorňováni i na zajímavé památky a lokace s krátkým popisem vyskytující se v okolí.

Dnes nejčtenější

Další články