Zavřít reklamu

U nových AirPods je novinek tak málo, že se obávám, aby náhodou z prvních dojmů nebyla rovnou recenze. Pojďme to však zkusit a podívat se po pár hodinách na to, co nová generace sluchátek od Applu nabízí.

Balení je velmi podobné tomu předchozímu a zřejmě největší zajímavostí na něm je informace o kompatibilitě AirPods 2. generace s AirPower. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Apple s nabíječkou stále ještě počítá. Na druhou stranu nechybí ani trademark Applu s rokem 2018, což nasvědčuje tomu, že krabičky s AirPods byly vyrobeny dobrého čtvrt roku dozadu a tak je možné, že se zkrátka jen Apple rozhodl dále nečekat na nabíječku, která je v nedohlednu a AirPods vydal. Možná někoho překvapí, že mě to překvapí, ale Apple dodává v balení také Lightning kabel, u kterého jsem si skutečně myslel, že bude u verze s bezdrátovým nabíjením vynechán. Ano, u sluchátek za téměř šest tisíc je to úsměvné, ale poslední dobou jsme si zvykl, že se musím těšit z maličkostí.

Největší novinkou je pochopitelně bezdrátové nabíjení, které je perfektní a ocení jej zejména ti z vás, kteří již bezdrátovou nabíječku mají a budou se o ni dělit mezi iPhone a AirPods. Osobně navíc miluji bezdrátové nabíjení v autě, kde stejně AirPods odkládám do míst, kde mám ve vozech bezdrátové nabíjení a tak je po jízdě nově vytáhnu nabité.

Pokud však nemáte bezdrátovou nabíječku ani doma a ani v autě, rozhodně nejsou AirPods něco, kvůli čemu byste si ji měli běžet koupit. Nabíjení je rychlé a funguje spolehlivě, je tu však jedno ale. Pokud máte nabíječku s větší cívkou která energii rozptyluje do většího prostoru, může se vám stát stejně jako mě u jedné z nabíječek, že se sluchátka zkrátka nabíjet nebudou. Je to však problém konkrétní nabíječky a nejedná se o chybu AirPods. Na druhou stranu u nabíječky za téměř dva tisíce bych to opravdu nečekal.

Co se týká funkce Hey Siri, tu zřejmě většina uživatelů v ČR/SR až tak často nevyužije, ale ano, zkoušel jsem ji a funguje, což je také poprvé a naposledy, kdy jsme to vyzkoušel. Funguje stejně jako u HomePodu nebo iPhone. Pokud tedy běháte, můžete ovládat sluchátka a hudbu bez nutnosti jakéhokoli pohybu navíc, což je rozhodně fajn.

Hrozně rád bych vám napsal, jak se výrazně změnil zvuk, ovšem pravda je taková, že se podle mě o zhruba 10 % zvýšila hlasitost a rozhodně se zlepšilo podání bassů. Ty jsou nyní obzvláště u rapové hudby mnohem zřetelnější a i při nejvyšší hlasitosti nedunní nepřirozeným způsobem, ale stále znější jako bassy. Tím však dle mého prvotního názoru veškeré vylepšení, co se zvuku týká, končí. I těch 10 % hlasitosti a lepší bassy však dle mého dělají svoje a i v tomto směru se tedy jedná o upgrade, sice malý, ale stále alespoň nějaký. Co se týká kvality mikrofonu, ta je zcela stejná jako u první generace.

Další novinkou je rychlé párování, které si zamilujete už po pár minutách. Přepínání mezi iMacem, Macbookem a iPhonem je skutečně výrazně rychlejší. Také detekce sluchátka v uchu je o něco rychlejší a spolehlivější než u předchozí generace. Pokud patříte mezi uživatele, jenž čekají s aktualizacemi svých produktů až uplyne od vydání nové verze iOS a macOS pár měsíců, tentokrát máte smůlu. AirPods 2. generace totiž naplno využijete pouze s iOS 12.2 a macOS 10.14.4. Se starší verzí sice sluchátka spárujete také, ale na jejich nové funkce můžete zapomenout. Pokud tedy aktualizacím především Macu nevěříte a chcete počkat, pak počkejte také s nákupem sluchátek až do chvíle, kdy přejdete na nejnovější operační systém.

Jak tedy AirPods 2 po prvních společných chvílích zhodnotit? Vesměs pozitivně. Už první generace tohoto produktu byla totiž dle mého názoru takřka dokonalá a Apple nyní tuto pomyslnou laňku opět mírně posunul. V našich očích se může zdát, že se jedná o upgrady spíše malé, na druhou strnu je však sebemenší vylepšení úspěšného a vysoce kvalitního produktu velmi obtížným úkolem, kterého se Apple zhostil velmi dobře. Tedy alespoň tak na mě sluchátka nyní působí. Při recenzování je ale samozřejmě podrobím daleko větším zátěžovým testům, podle kterých si jak vy, tak i já uděláme o novince daleko lepší obrázek.

Související články

Dnes nejčtenější