Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nestalo za Jobse? Jakože za Steva bylo všechno úžo, protože byl vostrej a volil by Trumpa a za Rainbow Tima je to všechno blbě? Co Ping, jakožto fb pro hudbu? Power Mac Cube, krásná, neuchladitelná napendrek věc? Strašidelný iTunes, který musíme žvejkat dodneška? Ta myš k prvnímu iMacu, pro lidi spřísavkou na dlani a jednim prstem? Já jsem rád za apple music, ze kterýho měl Steve pupínky, miluju pencil u iPadu, pracuju s nim, a hrajem si s tim s dětma, bavěj mě hodinky, za který Steve vopravdu, ale vopravdu nemůže. Apple dělal chyby vždycky, jako každá jiná tech společnost, ale taky vždycky vyráběl prima věci, kterejch se lidi držej. Diskuze tady jsou ale v poslední době úplně šejdrem. Je v pořádku, že ceny apple werků někoho drážděj a připadá mi vtipný, jak je to vždycky opřený buď o součet hw z alzy nebo o nedostatek inovativnosti, páč konkurence je o samsung galaxie dál. Stevoapple ani Timoapple se nikdy o konkurenci opravdu nezajímali, prostě postupně stavěj ekosystém věcí, který do sebe navzájem zapadaj. Koho to baví, kupuje to, o cenách to dávno není. A že je AirPower fail? No jéje, a jakej! A že by se to nestalo za Steva? Ale no tak…

  No myslim si, že nemáte až tak pravdu. Za Steva totiž Apple neustále zkoušel nový věci, kdežto za Tima jsou to převážně recykláty starých věcí, viz. těď třeba poslední „nový“ iPady a iMacy. Ruku na srdce, skutečně si myslíte, že dnešní Apple někdy dokáže představit skutečně revoluční produkty, který změnily svět, jako to udělal Macintosh, iPod, iPhone nebo iPad? Při skutečně inovátorskym přístupu je logicky vyšší pravděpodobnost, že šlápnete vedle, což se i Stevovi párkrát stalo. Přesto je fakt, že za Steva ty produkty zkrátka byly o něčem jinym, předevšim softwarově.

  Tady je to tak jako pěkně poskládaný, aby si moh každej vybrat, podle toho, jestli fandí rockstar Stevovi nebo evything-is-awesome Timovi: https://www.cultofmac.com/543227/tim-cook-vs-steve-jobs/
  Ano, softwarově to bylo onehdá ve zlatých časech určitě odladěnější, jen bych rád připomenul, že ten apple svět bylo taky o dost jednodušší k uřízení. V tuhle chvíli narážíme každou chvíli na životně důležité chyby (tuhle mi nefungoval bluetooth, damn Tim! Touchbar je zlo, smrt Cookovi!), ale taky je zapořebí říct, že na téhle úrovni komplexnosti ekosystému to ostatní z pelotonu už dropli (Microsoft se na to vykakal úplně, Google prostě jede dál s tim, že si to uživatelé dohoněj nějak sami, což jim většinou vyhovuje, ti další jsou zmatení (Tizen? Různý smart nadstavby v televizích a IoT věcech?)).
  Já za sebe revoluci nevyžaduju, rozvíjení toho ekosystému do služeb spíš než do HW mi vyhovuje. Jinými slovy – víc se těším na AppleCar v nějakym svym dalším autě, než na Titan, kterej mě nechává chladným.

  Asi nejsem spravna cilovka, ale pouzivam jen boook, macmini a vsichni mame Iphon. Jo, Apple music, rodinne sdileni. Dcera ma jeste Airpody. Nic jinyho me nedava smysl. Tablety uz jsou passe. Hodinky na nic nepotrebuju. Apple TV taky nechci. Jestli se tohle da nazvat „ekosystemem“ to vazne nevim. :)

Vložte vlastní komentář

celý text