Zavřít reklamu

Téměř přesně před rokem se spoluzakladatel WhatsAppu, Brian Acton, veřejně pustil do Facebooku. Tehdy se snažil ostatní povzbudit k tomu, aby si z této sociální sítě smazali svůj profil a nadále „knihu tváří“ nepoužívali. Rok s rokem se sešel a Acton se do světa ozývá novým tweetem – „It is time. #deletefacebook.“ Kritice se ale nevyhnuly ani ostatní společnosti, které spoluzakladatel WhatsAppu patřičně okomentoval.

Pojďme se ale prvně podívat trošku do historie. Facebook již v roce 2014 odkoupil aplikaci WhatsApp, a to za tehdy neuvěřitelných 361 miliard korun. Tímto krokem se dosavadní spoluzakladatelé, Jan Koum a zmiňovaný Brian Acton, oficiálně přesunuli pod Facebook a nadále pokračovali na vývoji jejich chatovací aplikace. Acton však ze společnosti v roce 2017 odešel, jelikož nesouhlasil s nakládáním s osobními daty uživatelů a mnohokrát se pohádal se samotným vedením.

Ani Apple není dokonalý

V minulém týdnu vedl přednášku na Stanford University, kde se rozpovídal o vztazích mezi společnostmi jako Apple a Facebook. Řeč také padla na uchovávání dat jablečných uživatelů v Číně, kde se jednalo přímo o požadavek tamní vlády. Podle něj bylo tohle rozhodnutí nešťastné a kalifornský gigant si jej měl daleko více rozmyslet.

Zabezpečení iPhonů je téměř neprolomitelné. Vaše soukromí je tak skvěle chráněno:

Řeč se poté stočila ke Google, opět Applu a Twitteu, které podle Actona nedokáží rozlišit dobré od zlého. Twitter jako takový neumí odlišit nenávistný projev od normálního, Apple pro změnu nerozezná dobrou aplikaci od špatné a Google netuší, co znamená dobrá stránka a špatná stránka. Podle spoluzakladatele WhatsAppu je ale největší chyba v nás. Jsme to totiž my, kdo kupuje produkty takových značek, a nebo se registruje na jejich sociální sítě. A co vy? Dokázali byste si smazat Facebook?

Smazat Facebook dotaz displej iPhone

Dnes nejčtenější

Další články