Zavřít reklamu

Dnešní den není pro Online Store Applu jen ve znamení příchodů novinek, ale také odchodů produktů starších. Z jablečného obchodu se totiž poroučel 10,5” iPad Pro, který své místo v nabídce přenechal novému iPadu Air, který se chlubí stejnou úhlopříčkou, avšak daleko vyšším výkonem. 

Představení 10,5” iPadu Pro jsme se dočkali již v červnu roku 2017 na WWDC, kdy nám Apple po jeho boku ukázal i HomePod a iMac Pro. Přestože tento model dostal do vínku ProMotion a úzké rámečky, podle mnohých očekávání po desigovné stránce nenaplnil. Již tehdy se totiž spekulovalo o tom, že Apple pracuje na zcela nové generaci tabletů, která se pochlubí jen minimálními rámečky kolem celého displeje. Na jejich příchod jsme si však nakonec museli počkat ještě více než rok. 

Když vloni v říjnu Apple světu ukázal 3. generaci iPadů Pro, ze svého Online Storu odstranil 12,9” verzi s rámečky. 10,5” verzi v něm však ponechal a prodával jí už od 16 990 korun. Dnes však tento model nahradil iPad Air, jehož cena se v základní verzi dostala na 14 490 korun. Vzhledem k tomu, jaké novinky Air přinesl, je tak prakticky jasné, že by po dva roky starém Pro sáhl jen málokdo. Proto se jej Apple rozhodl ze své nabídky stáhnout. V tuto chvíli tak na jeho Online Storu naleznete 12,9” a 11” iPad Pro, 10,5” iPad Air, 9,7” iPad a 7,9” iPad mini. Rozhodně se tedy nedá říci, že není z čeho vybírat. 

10-5 iPad Pro FB

Dnes nejčtenější

.