Zavřít reklamu

Hudba patří mezi jednu z několika věcí, kterou hodně z nás potřebuje k životu. Hudbu poslouchám naprosto všude, ať už je to v autobuse, v autě, doma či v restauraci. Dnes se blíže podíváme na poslouchání hudby doma, konkrétně na vašem Macu nebo MacBooku. Nejvíce se tento trik bude hodit uživatelům, kteří mají předplacenou streamovací službu Apple Music a nebo těm, kteří prostě k poslechu hudby používají iTunes. V iTunes se totiž skrývá miniaturní přehrávač s názvem iTunes MiniPlayer. Tento přehrávač se dokáže přenést nad všechna otevřená okna. Vy tak budete mít jistotu, že vaši hudbu budete moci ovládat naprosto všude. Jak tedy na to?

Jak MiniPlayer aktivovat a nastavit jej tak, aby se zobrazoval nad všemi okny

Nejprve je samozřejmě nutné, abyste si na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo MacBooku, otevřeli aplikaci iTunes. Pokud se zobrazí informace o skutečnosti, že je k dispozici aktualizace, tak iTunes prvně nezapomeňte aktualizovat. Po načtení aplikace klikněte v horní liště na tučnou záložku iTunes. Z menu, které se zobrazí, vyberte kolonku Předvolby… Otevře se nové okno, ve kterém se přesuňte do sekce Pokročilé a ve spodní části okna zaškrtněte možnost Udržovat minipřehrávač v popředí. Poté stačí předvolby vypnout.

Pro samotnou aktivaci MiniPlayeru si stačí v iTunes pustit hudbu, a poté v horní části okna přejet přes obrázek alba. Klikněte na ikonu, která se v obrázku alba zobrazí, čímž se zobrazí menší přehrávač. Pro zobrazení opravdového miniaturního přehrávače ještě klikněte v novém okně na tři tečky a z nabídky vyberte poslední možnost Skrýt velkou grafiku v minipřehrávači.

Bohužel tuto funkci nikterak nevyužívám, a to především z toho důvodu, že si předplácím konkurenci Apple Music – Spotify. Již párkrát jsem ale měl chuť si Apple Music vyzkoušet a právě MiniPlayer je opravdu skvělý. Třeba se jednoho dne odhodlám a k přechodu ze Spotify na Apple Music se opravdu „dokopu“. Jakou hudební streamovací službu používáte vy, Apple Music nebo Spotify? Popřípadě proč? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější