Zavřít reklamu

Nejnovější iMacy a MacBooky disponují Retina displejem. Osobně vlastním MacBook Pro 13″ z roku 2017 a jeho rozlišení obrazovky je celých 2880 pixelů na 1800 pixelů. Když však na iMacu či MacBooku spustíte hru, tak se hra automaticky před prvním spuštěním otevře v plném rozlišení. To zatíží procesor a grafickou kartu tak moc, že se dost možná v herním nastavení nedostanete ke snížení rozlišení. Naštěstí ale existuje jednoduchý trik, pomocí kterého si můžete hru (či jakoukoliv jinou aplikaci) spustit v nižším rozlišení. Pojďme se nyní podívat, jak na to.

Jak otevřít hru nebo aplikaci s nižším rozlišením

Je nezbytné, aby byla hra či aplikace ukončená. Pokud není, tak si uložte svůj postup a vypněte ji. Poté v systému najděte ikonu ke spuštění hry. Nejčastěji hru najdete ve složce Aplikace ve Finderu. Jakmile ikonu lokalizujete, tak hru nezapínejte. Naopak na ikonu klikněte pravým tlačítkem a z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Informace. Poté se otevře nové okno, kde lokalizujte sekci Obecné – pokud není rozevřená, tak ji pomocí šipky rozevřete. Zde už pouze stačí ve spodní části sekce zaškrtnout možnost Otevřít v nízkém rozlišení. Po zaškrtnutí můžete okno zavřít a hru či aplikaci klasicky dvojitým kliknutím spustit.

Pomocí tohoto triku zaručíte, že bude hra běžet plynule. Zároveň je však důležité zmínit, že za vyšší počet snímků za sekundu zaplatíte horší kvalitou obrazu. Pořád je ale dle vlastních zkušeností lepší, abyste pro zvýšení výkonu použili tento trik, než abyste rozlišení upravovali přímo ve hře. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že hra běžela lépe po zaškrtnutí možnost Otevřít v nízkém rozlišení, než po úpravě rozlišení přímo v nastavení hry.

Související články

Dnes nejčtenější