Zavřít reklamu

Většině z nás se po otevření internetového prohlížeče objeví domovská stránka. Někdo má jakožto domovskou stránku Seznam, někdo Google a někdo jiný zase třeba pracovní stránku. Asi jste si ale všimli, že si za normálních okolností v Safari nemůžete nastavit otevírání více stránek najednou tehdy, kdy otevřete nové okno. Samozřejmě však lze lehkou oklikou i tohle omezení obejít. V dnešním návodu se tedy podíváme na to, jak při otevření nového okna Safari na Macu zobrazit určitou skupinu stránek a nikoliv pouze jednu stránku.

Jak otevřít skupinu stránek po otevření Safari

Nejprve si u stránek, které chcete zobrazit, vytvořte záložky. Jednoduše si otevřete webovou stránku a v horní liště klikněte na možnost Záložky. Zde vyberte možnost Přidat záložku. Objeví se nové okno, které stačí potvrdit. Takto to udělejte se všemi stránkami. Jakmile budete mít všechny záložky uloženy, tak opět klikněte na možnost Záložky, avšak nyní vyberte možnost Upravit záložky. Otevře se nové okno, ve kterém klikněte v pravé horní části na tlačítko Nová složka. Složku pojmenujte například Start, či jakkoliv jinak. Poté je nutné do této složky přesunout všechny záložky, které jste si vytvořili v úvodu. Jednoduše tedy kurzorem záložku po záložce chytněte a přesuňte je směrem do vytvořené složky. První část je hotová.

Nyní už jednoduše stačí nastavit, aby se po otevření nového okna otevřela složka se záložkami. V aktivním okně Safari klikněte v horní liště na tučný text Safari a z menu, které se objeví, klikněte na možnost Předvolby. Poté se přesvědčte, že se nacházíte v horním menu v sekci Obecné. Nyní rozklikněte první možnost V novém okně otevřít a z menu vyberte Vybrat složku panelů… Zde už pouze stačí kliknout na název naší vytvořené složky, a poté na Vybrat v pravém dolním rohu.

Takto jednoduše si můžete navolit otevírání vícero stránek po spuštění Safari. Osobně mi vyhovuje nastavit si po spuštění Safari otevření všech stránek, které každodenně používám k práci. Vyzkoušejte tento tip i vy, jelikož mně osobně přijde velice užitečný.

Související články

Dnes nejčtenější