Zavřít reklamu

Na konci loňského roku jste se na našem magazínu mohli dočíst o možném příchodu ještě tenčích a lehčích iPhonů. Toho by Apple mohl dosáhnout díky využití zcela nové technologie pro samotný displej. Ty by rád Applu dodával i čínský výrobce displejů BOE, který by se dle dostupných informací velmi rád „prokousal“ mezi již zaběhlé dodavatele kalifornského giganta a spolupracoval s ním spoustu následujících let.

V současné době nalezneme na každém displeji iPhonu externí dotykovou vrstvu, která pochopitelně registruje jakýkoliv dotyk uživatele. Již nyní je Samsung, který je momentálně hlavním dodavatelem displejů, schopen v tomto nabídnout určitou revoluci. Jeho technologie dokáže totiž zmiňovanou dotykovou vrstvu integrovat do samotného displeje a tudíž ztenčit celé tělo telefonu. Takové displeje by mimo těchto atributů měly být dokonce i levnější a Samsung již údajně svůj návrh jablečné společnosti odprezentoval. Do hry se ale nyní přidal zcela nový hráč, kterým je čínská společnost BOE. Ta totiž již delší dobu investuje do stejné technologie a doufá, že bude moci dodávat své produkty samotnému Applu. Tato technologie, která obsahuje displej i dotykovou vrstvu v jednom, se nazývá Y-Octa a jedná se o vskutku prvotřídní OLED displeje.

Koncept iPhone XI od ConceptsiPhone:

Zdali se dočkáme vstupu této čínské společnosti do dodavatelského řetězce jablečné společnosti je prozatím ve hvězdách, avšak situace jim vcelku hraje do karet. Apple totiž ve svém dodavatelském řetězci žádá co největší různorodost, díky které by se mohl co nejvíce osamostatnit od Samsungu. Nechme se tedy překvapit, jak tyto námluvy nakonec dopadnou.

Související články

Dnes nejčtenější