Zavřít reklamu

Čas od času se můžete dostat do situace, kdy potřebujete na svém smartphonu navštívit určitou webovou stránku a na ní něco vykonat, avšak kvůli jejímu špatnému přizpůsobení pro mobilní prohlížeče nemáte šanci. Často se mi například stává, že se snažím si něco objednat, avšak tlačítka k potvrzení objednávky nefungují, apod. V tomto případě existuje ještě jedna jediná možnost, díky které si můžete pomoci – zobrazení úplné verze stránky. Pokud se rozhodnete zobrazit si mobilní stránku v úplné verzi, tak se zobrazí tak, jako byste byli na Macu nebo jiném stolním počítači. Takto máte prakticky 100% jistotu, že budou webové stránky fungovat. Pojďme se společně podívat na to, jak úplnou verzi stránky v iOS zobrazit.

Tlačítko obnovení

Pokud se nacházíte na webové stránce, kterou chcete zobrazit v počítačové (úplné verzi), tak stačí v levé horní části obrazovky kliknout a podržet tlačítko pro obnovení stránky (ikona kulaté šipky). Po podržení se ve spodní části obrazovky zobrazí menu s jedinou položkou – Úplná verze stránky. Po kliknutí na tuto možnost se stránka zobrazí v počítačové verzi.

Dolní menu

Úplnou verzi stránky lze zobrazit také pomocí menu. Na webové stránce, u které chcete zobrazit úplnou verzi, klikněte v dolním menu uprostřed na tlačítko sdílení (ikona čtverečku se šipkou). Poté se zobrazí rozhraní, ve kterém vás zajímá spodní menu, ve kterém se přesuňte doprava a zvolte možnost Úplná verze stránky.

Berte však v potaz, že některé webové stránky zobrazení úplné verze na mobilních zařízeních nepodporují. Je tedy dost možné, že se vám plná verze stránky nezobrazí ani tehdy, kdy kliknete na tlačítko pro její zobrazení. V těchto ojedinělých případech tedy budete muset usednout k počítači a zobrazit si stránku přímo na něm. Pokud tento článek čte nějaký vlastník webu, které ještě stále nemá vyřešené přizpůsobení webu k velikosti obrazovky, tak by se měl zamyslet. Nejen že vašim potencionálním zákazníkům ušetříte nervy, ale hlavně bude vaše stránka i na mobilních zařízeních vypadat prostě lépe.

Dnes nejčtenější

Další články