Zavřít reklamu

Grafický software CorelDRAW, který vyvíjí kanadská společnost Corel, se na Macu objevil naposled v roce 2001. Dlouhé čekání je ale naštěstí u konce. Společnost totiž oznámila, že nám jablíčkářům opět umožní používat jejich program pro vektorovou grafiku na Macu. Dokonce jsme se také dočkali plné podpory Dark Modu z macOS Mojave a možnosti kooperace s TouchBarem.

Corel DRAW je grafický software, který slouží pro tvorbu vektorové grafiky nebo ilustrací. Nadále může být využit pro tvoření různého rozpoložení stránky, zpracování RAW obrázků a spoustu dalšího. Jeho přímým konkurentem je všem známý Adobe Illustrator, který pravděpodobně každý z nás zná, a Affinity Designer. Nové verze grafického programu CorelDRAW se dočkal mimo Macu i samotný Windows, u kterého se však jedná o klasickou každoroční aktualizaci. V případě jablečné verze však došlo k určitým úpravám. Jak již bylo zmíněno výše, uživatelé s MacBookem Pro s TouchBarem jej budou moci využít k daleko rychlejší práci. Právě přes Touch Bar si totiž budou moci rychle přepínat mezi nástroji nebo upravovat jejich nastavení. Také v případě verze pro Mac CorelDRAW lpí na zažitém uživatelském rozhraní, jehož elementy rozmístil přesně tak, jako můžeme vidět u ostatních oficiálních aplikací přímo z App Storu.

CorelDRAW si můžeme stáhnout buďto z oficiálních stránek, a nebo přímo z Mac App Storu. Jak je však u grafických softwarů zvykem, budeme za něj muset zaplatit nemalé peníze. Na doživotní licenci pro letošní verzi produktu si budeme muset připravit rovných devatenáct tisíc korun a pokud sáhneme po možnosti ročního předplatného, tak to nás vyjde na 6 626 korun. Programu si však neužijí uživatelé, jejichž jablečné počítače disponují starším systémem, než je macOS Sierra.

Související články

Dnes nejčtenější