Zavřít reklamu

Osobně jsem na kouzlo aplikace Zkratky přišel teprve nedávno. Pomocí této skvělé jablečné aplikace, která je k dispozici zdarma v App Storu, si můžete velice jednoduše naprogramovat určitou činnost. Tuto činnost poté stačí spustit pomocí jediného tlačítka a iPhone či iPad veškerou práci udělá za vás. Postupem času se na internetu objevují stovky užitečných zkratek. Nedávno jsme na našem magazínu například sdíleli zkratku, pomoci které si můžete nechat zaslat opožděnou zprávu, což není klasicky možné.

 

Pokud patříte mezi méně zdatné programátory, tak chápu, že si takovou zkratku asi sami nenaprogramujete. Programování zkratek může být pro někoho opravdu jednoduché, avšak pokud postrádané myšlení programátora, tak vám nepomůže nic. V tomto případě je tedy jediná možnost – hledat zkratky na internetu a přidávat si je do galerie. Háček je v tomto případě ve kvalitě zkratek. Některé nemusí dobre fungovat a některé dokonce nemusí fungovat vůbec. Než najdete dobrou zkratku pro to, co zrovna potřebujete, tak to chvíli trvá. Naštěstí jsou na internetu i takové zdroje, které nabízí zdarma ověřené zkratky, které opravdu fungují.

Jak na to?

Jeden takový web bych vám rád prostřednictvím tohoto článku doporučil. Jedná se o magazín MacStories, který vytvořil speciální archiv zkratek, jejíž počet dosahuje 150. Mezi dostupné zkratky patří například jednoduché vytvoření PDF souboru, kopírování seznamu změn při vydání nové aplikace, archivace do formátu ZIP, zaznamenávání váhy do aplikace Zdraví, stahování obrázku z webových stránek a další. Stačí si zkratku pouze vybrat, a poté u ní kliknout na tlačítko fet the shortcut here. Poté se spustí aplikace Zkratky a vy pouze potvrdit přidání zkratky tlačítkem Načíst zkratku. Nyní už můžete staženou zkratku jednoduše používat.

Jak si zkratku jednoduše stáhnout a přidat do galerie:

Dalším dobrým zdrojem pro hledání zkratek je Reddit, na kterém můžete nalézt téma týkající se zkratek – stačí kliknout na tento odkaz. V tomto případě ale nezaručuje 100% funkčnost všech zkratek, které si stáhnete. I přesto se však jedná o velice obsáhlý zdroj. A co vy, používáte také aplikaci Zkratky nebo se ji vyhýbate obloukem? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější