Zavřít reklamu

Samsung ani náhodou po představení modelu Galaxy Fold neusíná na vavřínech. Podle informací agentury Bloomberg totiž finišuje na dvou dalších skládacích smartphonech, které v případě úspěchu první skládací verze pošle mezi lidi. Tyto novinky se však budou od Galaxy Fold vcelku výrazně lišit. 

Jihokorejský gigant nemá i přesto, že už svůj první skládací smartphone představil stále zcela jasno v tom, jaké řešení skládání je pro uživatele tím nejvhodnějším. Oba vyvíjené smartphony se proto ohýbají zcela jinak jež Galaxy Fold. Zatímco jeden se ohýbá shora dolů, druhý je řešen jako Mate X od Huawei – tedy s displejem vně. Velikosti těchto telefonů či jiné detailní specifikace však zatím známy nejsou. Model se skládáním po vzoru Mate X má být ale údajně nejdále od dokončení a v porovnání se zbylými dvěma modely z dílny jihokorejského giganta má být o poznání užší. Toho Samsung dosáhne hlavně díky tomu, že u tohoto modelu nebude muset použít dva displeje, ale jen jeden jediný. Telefony by měly rovněž v budoucnu nabízet ultrazvukový snímač otisků prstů. Zda jej ale dostanou už verze, na kterých Samsung nyní pracuje, je ve hvězdách. 

Takto probíhalo představení Galaxy Fold: 

Poměrně zajímavé je i to, že budoucí ohebné smartphony by měly být o poznání odolnější než první verze, která by mohla začít vykazovat první známky poškození už po 10 tisících ohybech. Majitelům první verze ale údajně hodlá Samsung nabídnout zdarma výměnu displeje, který bude ohyby poškozen. Vzhledem k tomu, že novinka zatím nedorazila na pulty obchodů je však samozřejmě nejasné, zda k něčemu podobnému nakonec přistoupí či nikoliv. 

Z uniklých zpráv je tak prakticky jasné, že v ohebných smartphonech spatřuje Samsung ohromnou budoucnost. Až čas však ukáže, zda mají stejný pohled na věc i běžní uživatelé. Což o to, myšlenka skládajících smartphonů je skutečně zajímavá a přiznám se, že i já coby milovník technologií bych si s takovým kouskem velmi rád po večerech hrál. Na druhou stranu cena, kterou si bude Samsung za tento typ smartphonů alespoň ze začátku účtovat, je skutečně astronomická a mnohé zákazníky od koupě odradí. Ale kdo ví, za pár let můžou být podobná řešení naprosto běžná a nalezneme je i v nabídce Applu. Ostatně, patenty, které si registruje, tomu nasvědčují.

Související články

Dnes nejčtenější